×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Pasaule piemin “Titānika” katastrofas 100.gadadienu

Valda Semjonova fotoValda Semjonova foto

Ar virkni piemiņas pasākumu daudzviet pasaulē 15.aprīlī tiek pieminēta pasažieru kuģa “Titāniks” bojā ejas 100.gadadiena.

Belfāstā, kur kuģis tika uzbūvēts, tika atklāts Titānika Memoriālais dārzs, kur piecās bronzas plātnēs ir iekalti visu katastrofas 1512 upuru vārdi.
Sauthemptonā, no kurienes “Titāniks” devās savā liktenīgajā ceļojumā uz Ņujorku, paredzēts piemiņas dievkalpojums.

Savukārt Atlantijas okeāna ziemeļos, aptuveni 460 kilometru attālumā no Ņūfaundlendas, kur kuģis nogrima, piestājis piemiņas braucienā kuģojošais kruīza kuģis “Balmoral”, kura apkalpe un pasažieri ar virkni pasākumiem pieminēja brīdi, kad kuģis ietriecās aisbergā. “Balmoral” kuģo “Titānika” piemiņas kruīzā, atkārtojot kuģa maršrutu no Lielbritānijas uz ASV. Savukārt vēl viens kruīza kuģis “Azamara Journey” ir izbraucis no Ņujorkas, lai piedalītos ceremonijā.

Anglijas pilsētā Lihfīldā sestdienas vakarā pie “Titānika” kapteiņa Edvarda Smita statujas pakājes tika iedegtas 1512 sveces.
Kuģa katastrofa pieminēta arī ar virkni izstādēm Lasvegasā, Sandiego, Hjūstonā un Singapūrā.

“Titāniks” devās savā pirmajā braucienā 1912.gada 10.aprīlī, izbraucot no Sauthemptonas ostas Lielbritānijas dienvidos. 14.aprīlī kuģis uzskrēja aisbergam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima, aiznesot sev līdzi 1512 cilvēku dzīvības.

Tagad “Titānika” vraks atrodas 1550 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Ņujorkas gandrīz četrus kilometrus zem ūdens. Kuģa vraku 1985.gadā atrada amerikāņu okeanogrāfs Roberts Ballards.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+