Reklāmfoto

Pašu zīmējums no Latgales – grupa “Ginc un Es” 0

“Latvijas šlāgeraptaujā” ziemas posmā pavisam negaidīti 2. vietu un iespēju piedalīties finālā Ventspilī ieguva aptaujas jaunpienācēji – Rēzeknes grupa “Ginc un Es”. Lai arī nosaukums liek domāt par duetu, grupā apvienojušies trīs braši Latgales muzikanti – brāļi Gints un Valdis Ločmeļi, kā arī Ainars Svelpe.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Lai arī plašākai publikai ar Latvijas šlāgeraptaujas palīdzību apvienība sevi pieteikusi vien aizvadītā gada decembrī, spēlējot ballītēs un kāzās, “Ginc un Es” krustu šķērsu visā Latvijā muzicē jau 15 gadus. Pirmsākumos muzicēts Balvu rajona Bērz-pilī, bet par pirmo skatuvi kļūst Baltinavas festivāls “Osvalds”, tam sekojis gan “Muzykys Skrytuļs”, “Mazā ziņģe Rubeņos” un citi. Pēcāk, mainoties sastāvam, kopā ar Gintu sāka muzicēt arī brālis Valdis un brālēns Ainārs, apvienība nostiprinājusies Rēzeknē, tomēr nosaukums, lai, tā sacīt, nemulsinātu klausītājus, saglabāts sākotnējais, lai arī aiz “es” slēpjas pirmā sastāva dalībnieku iniciāļi.

Grupas dibinātājs un solists Gints Ločmelis stāsta: “Esam izbraukājuši visu Latviju krustu šķērsu, spēlēts arī aiz mūsu zemes robežām. Tomēr līdz šim sevi vairāk bijām uztvēruši kā ballīšu muzikantus, tomēr pērn radusies vēlme radīt arī kaut ko paliekošu, atstāt savu zīmējumu.” Radās dziesma “Esi latgalīts”, kurā skan tradicionāla melodija un Ginta teksts. Kā smej muzikants, tā radusies pēkšņi, nakts vidū.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gribējās pateikt kaut ko par mūsu – latgaliešu – sūtību tā, lai to dzird arī mūsu bērni un varbūt mazbērni. Draugu mudināts, pieteicu to šlāgeraptaujā. Negaidīti tā iepatikusies ne tikai cilvēkiem Latgales pusē, bet arī citur Latvijā.”

 

Pirmie dziesmas vērtētāji, protams, ir Ločmeļu ģimene – sieva un abi bērni. Mīlestība uz mūziku ģimenē nākusi mantojumā – Ginta vecāki savulaik muzicējuši ballītēs, tētim spēlējot bajānu un akordeonu, bet mammai – dziedot un piespēlējot bungas. “Pirmās atmiņas par muzicēšanu man ir jau kopš piecu gadu vecuma,” atceras Gints. “Tagad lielākie fani un pirmie, kas zina vārdus visām dziesmām, ir mani bērni. Tā ir ļoti laba sajūta.”

Milzu pārsteigums bijis, kad “Esi latgalīts”, kam tapis arī video, ieguvusi ievērojamu klausītāju atbalstu. “Kad telefonbalsojumā bijām pirmie, skudriņas skrēja pār kauliem,” saka Gints. “Šis mums ir milzīgs solis uz priekšu, un jau tagad, neraugoties uz to, kāds būs aptaujas rezultāts Ventspilī, esam sasnieguši ļoti daudz.” Arī Ventspilī šlāgeraptaujas noslēguma koncertā skanēs jauna apvienības dziesma – savulaik Ginta vecāku dziedāto “Pededzes krastos” pazīst cilvēki Balvu un Gulbenes pusē, tomēr Gints ir pārliecināts, ka tā jādzird arī plašākam cilvēku lokam. Tā kā Ginta brālis devies uz Angliju, sastāvam Ventspilī pievienosies labs draugs Aldis Ķise.

“Ginc un Es” solists nenoliedz, pēc panākumiem šlāgeraptaujā saņemot piedāvājumus ne tikai spēlēt ballītēs, bet arī sniegt koncertus. “Tagad cītīgi gatavojam koncertprogrammu, kaut ko jau esam daļēji parādījuši gan “Līgo Latgale”, gan citos šlāgermūziķu saietos. Protams, gribētos izdot arī savu albumu, taču tas radīsies, kad pienāks laiks un būs tapušas dziesmas. Mākslīgi šo procesu negribam sasteidzināt, visam jānotiek dabiski,” spriež muzikants. Tomēr nav izslēgts, ka “Ginc un Es” debijas albumu varam gaidīt jau gada beigās.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.