×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. maijs, 2017
Drukāt

Pašvaldību pirmās lēdijas (11)

1. Nebūšu mājsaimniece

1no7
FotoJet Collage_kundzes_asaks

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas, bet šajā rakstā minēto sieviešu vārdus velti meklēt deputātu kandidātu sarakstos. Un tomēr viņām ir liela ietekme uz pašvaldību darbu, jo viņas ir pilsētu vadītāju uzticamākās padomdevējas gan darbā, gan privātās dzīves jautājumos. Iveta Strautiņa-Ušakova un Kristīne Lemberga ir spilgtākās no ietekmīgo mēru sievu plejādes.

Iveta Strautiņa-Ušakova un Kristīne Lemberga ir vienaudzes, abām šogad aprit 39 gadi, un gan viņu karjera, gan privātās dzīves līkloči attīstījušies pa līdzīgu trajektoriju. Iveta kļuvusi par Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) sievu un viņa labo roku pašvaldības darbā, jo pilda Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītājas pienākumus. Kristīne apprecējās ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), bet jau pirms tam bija izpelnījusies Lemberga uzticību, strādājot par Ventspils domes izpilddirektora vietnieci un pilsētas Attīstības pārvaldes vadītāju. Gan Ivetai, gan Kristīnei šīs ir otrās laulības, abas audzina pusaudžu vecuma dēlus no pirmās laulības, bet tagadējā laulībā tikušas pie jauna mazuļa: Strautiņas-Ušakovas dēlam Tomam ir divi gadi, bet Lembergas dēlam Artūram – nedaudz vairāk par gadu.

Nebūšu mājsaimniece

Lembergs un Ušakovs savas jaunās sievas noskatīja darbā, jo abos gadījumos pilsētu mēriem izveidojās dienesta romāns ar domes darbiniecēm. Ušakovam šī ir jau trešā laulība, bet Lembergam – otrā. Strautiņa-Ušakova uzskata, ka kopīgs darbs ar vīru viņu attiecībām drīzāk ir pluss, nevis mīnuss. “Daudzās attiecībās agri vai vēlu rodas nesaskaņas, ja partneriem ir atšķirīgs darba režīms. Mums šādas problēmas atkrīt, jo man nav jāskaidro vīram, kādēļ sanācis ilgāk aizkavēties darbā,” stāsta Iveta. “Daudzas lietas mierīgāk var izrunāt mājas apstākļos. Es nevairos par darba jautājumiem aprunāties, ja tas nepieciešams, arī mājās, lai gan tagad savas korekcijas ieviesis mūsu dēls Toms, kurš vakarā īsti neļauj nodoties darba lietām.” Strautiņa-Ušakova spriež, ka nevarētu iedomāties sevi tikai mājsaimnieces lomā, visu laiku veltot tikai bērna audzināšanai un mājas darbiem. “Nils mani izvēlējās kā cita tipa sievieti, tādēļ noteikti rēķinājās, ka es nebūšu mājsaimniece.”

Kā uzskata Ventspils mēra Lemberga sieva Kristīne, viņiem veiksmīgi izdodas nošķirt darbu no privātās dzīves. “Kad esmu darbā, Aivars nav mans dzīvesbiedrs; viņš ir mans priekšnieks, mans kolēģis. Bet mājās cenšamies atslēgties no darba. Mums ir zelta likums: mājās par darba lietām nerunāt. Brīvajā laikā atpūšamies, cenšamies veltīt laiku ģimenei: dodamies makšķerēt, pārgājienos gar jūru.”

Lemberga varas pozīcijas Ventspilī jau gadiem ilgi ir ļoti stabilas, tomēr dažādos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs valstī kopumā ir ļoti pretrunīgi vērtēts politiķis, kura rīcība lielai daļai sabiedrības nav pieņemama. Kristīne Lemberga gan aicina raudzīties uz politiķu reitingiem, kas rāda ievērojamu atbalstu Lembergam (un ne tikai Ventspilī). “Uz kritiku mēs cenšamies raudzīties nevis emocionāli, bet gan racionāli: ja pārmetumos ir kāds racionāls arguments, mēs labprāt esam gatavi to uzklausīt,” apgalvo Kristīne.

 1. Nebūšu mājsaimniece
 2. "Es esmu Ušakovs"
 3. Dēlu sūtīs latviešu bērnudārzā
 4. Lemberga pēctece?
 5. Savs bizness
 6. Latgales cariene
 7. Ietekmīgas dāmas

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Strauriņa-Ušakova! Kas gan Latvijas valstī var apvainoties, ka bērns mācās latviešu skolā??? Latvijas valstij nav jāfinansē citas valsts skolas, lai krievi taisa privātas skolas un paši tās uztur!

 2. Viss tas ir vājprāts.. Noģērbušās pēc jaunākās ”modes”, nezina, kā sevi izcelt, ar ko ”spīdēt”.. Vai kāda no šīs sievietēm, kuras vairumā apģērbušās, kā prostitūtas ir ko brīvpratīgi darījušas sabiedrības labā, vai ir kāda dziļāka ideja – darbi, lai veicinātu Latvijas attīstību? Viss tas ir nožēlojami, ar dažiem izņēmumiem..

  • God.Prost,Jums patiesam ir savdabiga modes izpratne novertejot so “damu” bezgaumigi provicionalo apgerbu par jaunako modi u.t.t.

 3. Kā Ušakova pēdējā sieva piecieš viņa sajūsmas pilnās atmiņas par Vecrīgas gej-klubu inspekcijām nedēļas nogalēs kopā ar Šleseru?

 4. ikatrs vakardienas lumpenizētais margināls ,
  pie siles ticis ,
  un uz mūžu silei pieķēries,
  tag skaitās , DIŽCILTĪGS ARISTOKRĀTS UN AUGSTMANIS 😀

 5. Lembergam izskatās dikti nešpetna un nikna sieva

 6. Kādas nu tās lēdijas? Smieklīgi!

 7. Pirmkārt, kundzes, nevis lēdijas. Otrkārt, Lemberga kundzei vai viņam pašam nav krāsu izjūtas. Nevajag taču vīru iztaisīt par krāsainu klaunu.

 8. Ziniet, pie pakaļas tas čikšas. Pa pliko varbūt, varbūt ieinteresētu!

Draugiem Facebook Twitter Google+