Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Patēriņam aizņemas 2000 eiro

Foto: 123RF.comFoto: 123RF.com

Bankā “Citadele” izsniegtā patēriņa kredīta vidējā summa augusi no 1500 eiro pērn līdz 2000 eiro šogad, informēja bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile.

Purgaile stāstīja, ka galvenie mērķi, kam iedzīvotāji izmanto patēriņa kredītu, ir mājokļa remonts (32%), lietotas automašīnas iegāde (23%), ilgstošās lietošanas preču iegāde (5%), tātad tiek apmierinātas ilgtermiņa vajadzības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Šādu summu cilvēki plāno atmaksāt divos trijos gados.

Šogad izsniegto patēriņa kredītu summa ir vairāk nekā dubultojusies salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo periodu. Summa aug nevis tāpēc, ka cilvēki vairāk aizņemtos, bet gan tāpēc, ka aug aizņēmuma apjoms. Šogad arī par aptuveni 20% samazinājies kredītu atteikumu skaits, jo klienti labāk apzinās kredītspēju un zina prasības kredīta saņemšanai, skaidroja Purgaile. Trīs galvenie iemesli kredīta atteikšanai ir šādi: nenomaksāti parādi, pārmērīgas kredītsaistības un ienākumu līmenis ir pārāk zems, lai aizņemtos.

Izvērtējot kredīta pieprasījumu, banka vērtē iedzīvotāja ikmēneša ienākumus. Kredītu var saņemt, ja personas neto ienākumi mēnesī ir vismaz 300 eiro. Ja cilvēks saņem mazāk, tad viņš nespēj nosegt visus ikdienas izdevumus un vēl atmaksāt kredītu. Optimāli būtu, lai visi cilvēka kredītmaksājumi nepārsniegtu 30% no ieņēmumiem, skaidroja Purgaile.

Bankas “Citadele” ekonomists Zigurds Vaikulis atzīmēja, ka kredītu slogs Latvijā patlaban ir salīdzinoši zems un ir pamats tam virzīties uz attīstīto valstu līmeni. Samazinājies privātpersonu kredītu slogs – no deviņiem miljardiem eiro 2008. gadā līdz sešiem miljardiem eiro šogad.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra Finanšu pakalpojumu uzraudzības daļas vadītājs Andis Priedītis mudina aizņemties atbildīgi – izvērtēt savu ienākumu un izdevumu līmeni un brīvo līdzekļu atlikumu mēnesī, iepazīties ar pirmslīguma informāciju un saprast līguma noteikumus.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+