×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Patvērumu Latvijā šogad lūguši pieci Ukrainas pilsoņi (8)

Pikets pret Krievijas

Pikets pret Krievijas karaspçka ieveðanu Ukrainâ. Pie Krievijas vçstniecîbas Rîgâ notiks pikets pret Krievijas parlamenta 1.marta lçmumu atïaut Krievijai ievest savu karaspçku Ukrainâ. Antonijas iela 2. 02/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Patvērumu Latvijā šogad lūguši pieci Ukrainas pilsoņi, atzina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sabiedrisko attiecību speciāliste Undīne Priekule.

Visu piecu personu pieteikumi joprojām ir procesā, un, tā kā patvēruma piešķiršanas process ir visai ilgstošs, tad patvērums nevienam no pieciem Ukrainas pilsoņiem vēl nav piešķirts.

Viņa gan norādīja, ka PMLP rīcībā nav informācijas par tiem Ukrainas pilsoņiem, kuri interesējušies par darba iespējām Latvijā šogad, jo informācija tiek apkopota reizi pusgadā.

Jau ziņots, ka darbam Daugavpils reģionālajā slimnīcā pieteicies traumatologs no Slovjanskas slimnīcas Ukrainā, šodien ziņo laikraksts “Latvijas Avīze”.

Dakteris piezvanījis un interesējies par juridisko procedūru, kas jāveic, lai varētu braukt uz Latviju un sākt strādāt, pastāstīja Daugavpils slimnīcas valdes priekšsēdētāja Inta Vaivode.

Mediķis ir absolvējis Kara medicīnas akadēmiju un pēc Ukrainas standartiem ir augstākās kvalifikācijas traumatologs. Slimnīcas vadītāja atceras, ka daktera vārds ir Pāvels, diemžēl uzvārdu neesot piefiksējusi, bet vienojušies sazināties, lai varētu informēt Ukrainas ārstu, kādi noteikumi jāievēro, lai viņu varētu pieņemt darbā.

Uz jautājumu, kāpēc viņš izvēlējies Latviju, sekojusi atbilde, ka Slovjanskā ir karš un vienīgā iespēja ir bēgt, lai atrastu darbu kādā no viņam pazīstamām valstīm.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Dazus gadus atpakal,pie mums Livanos,ieradas arsts no Baltkrievijas.Neilgi pabija,ar valodu grutibas.Aizbrauca uz Daugavpili,tur,itka,latviesu valodu ”nevajagot”.

 2. Bet viņi latviešu valodu nezin!!!!!!! Kur viņi te strādās? Ko darīs?

  • Nebūs tik traki,ja te mums TV parāda vienu ķinieti,kas māk latviski,tad tas nenozīmē,kad viņi visi māk un grib mācīties.Mums taču visu laiku māca- jābūt tolerantiem,iecietīgiem pret visādu krāsu bēgļiem,kas tad ukraiņi ir savādāki- viņi vismaz ir baltie-eiropieši.

 3. Labāk lai šeit ierodas ukraiņi,nekā ķīnieši.

 4. Valsts varas augstākais līmenis bezgalīgi gari un ilgi spriedīs par nacionālboļševika Aijo Benesa dzīves atvieglošanas iespējām Latvijā un ar draudiem izsūtīt viņu uz Tobāgo salu draudēja izraisīties starptautisks skandāls,labi ka ministrs Kazlovskis laicīgi atvainojās. Tā kā visādi augsti kvalificēti pāveli no Ukrainas var pagaidīt.

 5. Piekrītu anti-Dombrovskim!!! NETICU, ka valdība un SAEIMA kaut ko darīs lietas labā – viss saistībā ar latviešu valodu republikas skolās līdz šim bijis VIENĪGI ar NULLES rezultātu un BŪSIM REĀLI APDRAUDĒTI!?? VAI tad RĪGA ir LATVIJAS valsts GALVASPILSĒTA???????????

 6. Beg prom no jau asinis sasmereta Kijevas rezima Atbildēt

  Redz ka, 🙂 :):)nav pagajusi paris menesi un ukraini beg prom no US marionesu asinskara maidana rezima. Maidana pucisti ilgi nenoturesies, parak daudz asinu tik isa laika jau izlejusi, nelidzes pat liela US bosa d… bucosana:):):)

 7. anti-Dombrovskis Atbildēt

  Ja mēs tuvākā nākotnē nemainīsim visas valsts skolas uz valsts (latviešu) valodu, tad Latvijas kā latviešu valsts nākotne tiks reāli apdraudēta.

Draugiem Facebook Twitter Google+