×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Pauls: Katram māksliniekam ir tiesības uzstāties tur, kur viņš vēlas

Foto - LetaFoto - Leta

Katram māksliniekam ir tiesības uzstāties tur, kur viņš vēlas, komentējot aktiera Andra Buļa piedalīšanos festivālā Krievijas anektētajā Krimā, aģentūrai LETA pauda komponists Raimonds Pauls.

“Tas ir tas pats, kas ar “Prāta vētru”. Mana nostāja ir, ka katram māksliniekam ir pašam tiesības izvēlēties, kur piedalīties. Par to jau mēs cīnījāmies, lai būtu rīcības brīvība,” uzsvēra Pauls, tādējādi norādot uz Padomju Savienību, kurā nevarēja brīvi pārvietoties un koncertēt citās valstīs.

“Ja tas ir festivāls, tad tā nav politiska lieta. Teātri piedalās festivālos, un mūziķi – koncertos. Uzskatu, ka katram ir tiesības uzstāties, kur viņš vēlas,” norādīja komponists.

Ārlietu ministrijas pārstāvji, lūgti komentēt situāciju, aģentūrai LETA skaidroja, ka ministrija šo jautājumu nevērtēs.

Jau ziņots, ka aktieris Bulis ar savu izrādi “Facebook. Postscriptum” maijā piedalījies starptautiskajā teātra festivālā “Varavīksnes tilts Sanktpēterburga-Simferopole-Jalta”, kurš notika Krievijas anektētajā Krimā. Aktieris komentējis, ka festivālā izlēma piedalīties, jo sapratis, ka kaut kur starp “politiskiem plauktiem” ir arī cilvēks.

Savukārt grupa “Prāta vētra” nesen uzstājusies vienā no lielākajiem Krievijas populārās mūzikas festivāliem “Našestvije”, kur aktīvi piedalījusies arī Krievijas armija. Kaupers, komentējot koncertēšanu Krievijā, atbildi kā kristietis esot meklējis Bībelē, saprotot, ka muguru nav jāpagriež nevienam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+