×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. marts, 2013
Drukāt

Pāvests Francisks tikās ar savu priekšteci Benediktu XVI

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Romas pāvests Francisks (attļeā no kreisās) sestdien, 23.martā, pāvesta vasaras rezidencē Kastelgandolfo 30 kilometru attālumā no Romas tikās ar savu priekšteci emeritēto pāvestu Benediktu XVI (no labās).

Šī bija pirmā reize, kad oficiālās pusdienās tikās divi pāvesti. Benedikts XVI februārī kļuva par pirmo pāvestu vairāk nekā 700 gadu laikā, kas atkāpjas no amata, un tikai par otro pāvestu 2000 gadu laikā, kas labprātīgi atstāj amatu.

Līdz šim vienīgais pāvests, kas brīvprātīgi atkāpies no amata, bija pāvests Celestīns V, kas 1294.gadā nolēma atkāpties tikai dažus mēnešus pēc stāšanās amatā, paziņojot, ka vēlas dzīvot vienkāršāku dzīvi un fiziski nav gatavs ieņemt amatu. Nav gan zināms, ka viņš bija oficiāli ticies ar savu pēcteci Bonifāciju VIII, kas, kā liecina vēstures materiāli, ieslēdza un nogalināja savu priekšteci.

Tikšanās sestdien Kastelgandolfo bija privāta, un Vatikāna pārstāvji norādīja, ka tās saturs netiks publiskots, vien atklāja, ka viens no sarunu tematiem varētu būt bijusi Romas katoļu baznīcas situācija. 76 gadus vecais Francisks un 85 gadus vecais Benedikts XVI ir ļoti atšķirīgi, bet daudzos ar baznīcu saistītos jautājumos, piemēram, par abortu un eitanāzijas neatzīšanu, viņu viedokļi ir līdzīgi.

Benedikts XVI sabiedrībā vienmēr bijis nedaudz atturīgs, bet Francisks jau izpelnījies atzinību par atvērto dabu un došanos pie cilvēkiem.

Kopš ievēlēšanas amatā 13.martā Francisks ir izrādījis cieņu savam priekštecim un divreiz piezvanījis.

Kāda Vatikāna amatpersona atklāja, ka abi pāvesti ir apskāvušies helikopteru nolaišanās vietā un devušies uz kapelu. Pirms lūgšanas Benedikts XVI piedāvājis Franciskam lūgšanu soliņu, ko parasti zem ceļiem liek pāvests, bet Francisks atbildējis, ka “mēs esam brāļi”, un viņi lūgušies kopīgi, abi nometušies ceļos uz soliņa.

Vatikāna pārstāvis Federiko Lombardi žurnālistiem teica, ka, cik viņam zināms, Benedikts XVI solījis paklausību jaunajam pāvestam, bet Francisks pateicies savam priekštecim par kalpošanu.

Benedikts XVI atstāja pāvesta amatu 28.februārī. Kā iemeslu savai demisijai 85 gadus vecais Benedikts XVI minēja to, ka lielā vecuma dēļ viņam vairs neesot spēka pildīt šo atbildīgo amatu. Iepriekš viņš teica, ka, “paslēpies no pasaules”, viņš dzīves nogali pavadīs pārdomās un lūgšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+