Ekonomika
Bizness

Paziņoti Dzelzceļa vēstures muzeja metu konkursa trīs godalgoto vietu ieguvēji 0


1.vietu ieguvušā arhitektu biroja “NRJA” vīzija.
1.vietu ieguvušā arhitektu biroja “NRJA” vīzija.
1.vietu ieguvušā arhitektu biroja “NRJA” vīzija.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā šodien, 7.decembrī sarunu procedūras ar publikāciju “Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja ēkas pārbūves un teritorijas attīstības projekts” iepirkuma komisija, atverot aploksnes ar pretendentu kvalifikācijas dokumentiem un devīžu atšifrējumiem, paziņoja godalgojamo vietu ieguvējus.

Otro un trešo vietu ieguvuši arhitektu biroji SIA “2727” un personu apvienība SIA “12 LĪNIJAS” un Ilze Mekša, bet pirmo vietu komisija piešķīrusi arhitektu birojam “NRJA”.

Kopumā metu konkursā saņemti seši pieteikumi, bet trijiem no tiem pieteikumi nebija atbilstoši noteiktajām prasībām, tāpēc tie tika izslēgti no tālākas dalības iepirkuma procedūrā.

Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs, VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents Ainis Stūrmanis uzsver, ka visi pieteikumi bijuši spilgti un radoši, vienlaikus piedāvājot funkcionālus risinājumus, kā muzeja teritorijā nodrošināt visdažādākās iespējas apmeklētājiem gan vasaras, gan ziemas periodā.

“Izvēle bija grūta, tomēr kopā ar pieredzējušiem speciālistiem esam izvēlējušies godalgotās vietas, kuras visprecīzāk atbilst gan mūsu vīzijai par muzeja, gan dzelzceļa attīstību Latvijā. Dzelzceļam kā mobilitātes un tautsaimniecības dzinējspēkam vienmēr ir bijusi nozīmīga loma valsts un sabiedrības attīstībā un izaugsmē, un ir īpaši būtiski, ka šī loma tiek saglabāta arī industriālā mantojuma un kultūrvēsturisko aspektu jomā,” norāda Stūrmanis.

Arhitektu biroja “NRJA” risinājuma, kam piešķirta pirmā vieta, pamatā ir piedāvājums vizuāli pagarināt esošo depo ēku, lai tā kļūtu līdzvērtīga citiem objektiem muzeja teritorijā, skaidro biroja arhitekts Uldis Lukševics. Jaunā ēkas piebūve veidota ar atsauci uz vēsturi, izmantojot tādas pašas arhitektoniskas uzbūves jumtu kā vēsturiskajai ēkai.

Galerijas nosaukums

Visi trīs godalgojamie projekti paredz piebūves būvniecību pie vēsturiskās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja teritorijā esošās depo ēkas un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu ar gājēju celiņiem, apstādījumiem, un teritoriju, kur paredzētas arī aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Savukārt ēkas iekšpusē arhitekti piedāvā izveidot izglītības centru un telpas pasākumiem.

Iepirkumu komisija pārbaudīs visu trīs godalgojamo vietu pretendentu un to iesniegto dokumentu atbilstību nolikuma kvalifikācijas prasībām, izslēgšanas noteikumu neattiecināmībai. Galējais lēmums par konkursa uzvarētāju un godalgu sadali tiks pieņemts tikai pēc dokumentu pārbaudes.

LA.lv