Latvijā
Novados

Pazudušā zēna lietā policija izmeklē divas versijas; aizdomas par noziegumu 16

Valsts policijas foto

Liepājā pazudušā Ivana Berladina vērienīgie meklēšanas pasākumi vairāku dienu garumā, diemžēl nav vainagojušies panākumiem, un Valsts policija izvirzījusi divas galvenās versijas, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Šeršņova.

Policija norāda, ka cerības atrast kaut kur nomaldījušos bērnu dzīvu šajā brīdī diemžēl ir niecīgas. “Zēna pazušanas lietas izmeklēšanā policijai šobrīd ir divas galvenās versijas – ar viņu noticis nelaimes gadījums, vai arī viņš kļuvis par apzināta vai neapzināta nozieguma upuri, tādēļ jau kopš vakardienas Ivana meklēšanas pasākumi tiek veikti taktiski pavisam citā līmenī. Iesaistīti arī Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību izmeklēšanas nodaļas darbinieki,” pauda Šeršņova.

Valsts policija uzsver, ka visi aicinājumi brīvprātīgajiem turpināt meklēšanu nav saistīti ar policiju, oficiālo izmeklēšanu un ir uzskatāmi par cilvēku maldināšanu.

Sākot no brīža, kad Valsts policija uzsāka mazā Ivana Berladina meklēšanu, arī iesaistot Nacionālos bruņotos spēkus, Zemessardzi, Liepājas pilsētas pašvaldības policiju un lielu skaitu brīvprātīgos, trīs dienu garumā, laikā no 2. jūlija kopumā vairāk nekā 4000 cilvēku pārmeklējuši Liepāju un tās apkārtni vairākkārt – diemžēl nesekmīgi.

“Šobrīd ļoti svarīgi ir turpināt zēna pazušanas lietas izmeklēšanu ļoti specifiskā veidā un ar kriminālprocesuālām metodēm, tādēļ šīs lietas izmeklēšanā vēl joprojām iesaistīti lieli Valsts policijas un citu sadarbības partneru resursi. Izmeklēšanā iesaistījušies arī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību izmeklēšanas nodaļas darbinieki, kuri sniedz taktisko un tehnisko atbalstu,” informēja Šeršņova. Tāpat izveidots vienota e-pasta adrese puikaliepaja@iem.gov.lv, darbojās tālruņa numurs bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas gadījumos 116000, kur Valsts policijas dežūrdaļa pieņems jebkuru informāciju, kas varētu būt noderīga izmeklēšanai, viņa piebilda.

Saistītie raksti

Izmeklēšanai ir informācija, ka zēns no rīta ap astoņiem Tosmarē iesēdās maršruta autobusā un aizbrauca Karostas virzienā. Bet pēc 20 minūtēm ar pilsētas maršruta mikroautobusu aizbrauca centra virzienā līdz Kuršu laukumam. Šobrīd izmeklēšanā oficiāli apstiprinātā informācija par pēdējo reizi, kad Ivans redzēts dzīvs ir sestdienā, 1. jūlijā, četros pēcpusdienā Spīdolas ielas rajonā, Liepājā. Ivans bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē. Kājās bijušas tumšas krāsas sporta bikses un basas kājas apautas sandalēs. Zem jakas iespējams sarkans krekliņš ar Zibens Makkvīna zīmējumu priekšpusē.

Policijai ļoti svarīgi iegūt informāciju par pārējām bērna dienas gaitām, tādēļ ikviens, kam ir jebkura informācija par viņa pazušanas apstākļiem, par cilvēkiem, kas ar to varētu būt saistīti vai arī šajā laika posmā saistībā ar zēna pazušanu ir redzējuši Liepājā situāciju, kas šķitusi dīvaina, bet sākotnēji viņi nav piešķīruši tai nozīmi, tiek lūgts informēt policiju. Kopējā izmeklēšanas ainā tieši kāds sīkums var kļūt par trūkstošo ķēdes posmu, piebilda Šeršņova.

LA.lv