×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

“PCTVL” kļūst par Krievu savienību (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” kongresā to pārdēvēja par Latvijas Krievu savienību, lai uzsvērtu Latvijas krievu interešu parstāvību.

Kongresā neiztika bez pārmetumiem Latvijai par nepilsoņu situāciju Latvijā, kā arī izskanēja aicinājumi panākt pilsonības nulles variantu. Uzrunājot delegātus, partijas līdzpriekšsēdētaja Tatjana Ždanoka uzsvēra, ka Latvija izveidojusies par divkopienu valsti.

Uz partijas kongresu bija ieradies arī Spānijas eiroparlamentārietis un T. Ždanokas EP politiskās grupas biedrs no Basku zemes – Injaki Irazabalbeitia Fernandess. Viņš pievienojās kongresa noskaņām, apgalvojot, ka viņam kā mazākumtautību aizstāvim esot kauns par to, ka Latvijā tiekot pārkāptas mazākumtautību tiesības un cilvēki tiekot ierobežoti pēc etniskā principa. Viņam šķiet nepieņemami arī tas, ka Latvijā pilsonība liegta tiem, kas šeit ieradušies pēc 1940. gada. “Mums, baskiem, tas, kurš dzīvo mūsu zemē, ir basks neatkarīgi no tā, kādā valodā viņš runā. Es uzstāju, lai līdzīgs princips būtu ievērots arī Latvijā. Tas nav demokrātiski, kas notiek Latvijā, un tas ir kauns Eiropas mērogā,” teica EP deputāts. Viņš izteica pateicību, ka T. Ždanokas partija atbalstot baskus. Savu kvēlo uzstāšanos viņš nobeidza ar revolucionāru saukli “Veselība un brīvība!”.

Vēlāk tribīnē kāpa krievvalodīgajās aprindās pazīstamais aktīvists Viktors Guščins, kurš kritizēja latviskās Latvijas ideju aizstāvjus, kuru darbībā esot samanāmi “aukstā kara elementi”. “Tas izpaudās 4. maija deklarācijā. Un tagad totalitārā Levita Satversmes preambula ir rakstīta tās garā,” teica V. Guščins.

Kongresā izcēlās diskusijas par partijas nosaukuma maiņu. Aktīvists Vjačeslavs Altuhovs ierosināja, ka labāk partiju būtu pārdēvēt par “Krievu izvēli”, jo tas dotu vairāk veiksmes. Arī partijas aktīvists Aleksandrs Malnačs pauda domu, ka labāks būtu šāds partijas nosaukums, jo tas iemiesotu krievu civilizācijas un kultūras vērtības. Tomēr vairāki citi delegāti aicināja palikt pie iecerētā nosaukuma “Latvijas Krievu savienība”. Izskanēja arī doma partiju nosaukt par “Tautas izvēli”, taču daži zālē sēdošie jokoja, ka tad jau politisko spēku var nosaukt par Tautas partiju. Balsojumā par partijas nosaukuma maiņu no aptuveni 90 klātesošajiem 60 atbalstīja variantu “Latvijas Krievu savienība”. Par partijas līdzpriekšsēdētājiem ievēlēja Tatjanu Ždanoku, Miroslavu Mitrofanovu un Jakovu Plineru, bet par saraksta līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanām izvirzīta T. Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vajadzētu pavaicāt tam kaismīgajam basku murmulim, vai viņa līdzpilsoņi ar nerunā nevienā oficiālajā valsts valodā – spāņu vai franču, bet tikai savā basku?
  Gudrītis, blin :))))

 2. visu laiku taču uzsvēra, ka cīnās par visu cilvēku tiesībām, par integrāciju, tagad strauji nodala latviešus no krieviem! vai nu tā vajadzēja? tikai rada lielu nacionālo spriedzi!

 3. “.. Uzrunājot delegātus, partijas līdzpriekšsēdētaja Tatjana Ždanoka uzsvēra, ka Latvija izveidojusies par divkopienu valsti. …”
  =====
  Un vai tad tā nav?!!

 4. Latviešiem kārtējo reizi ir par ko pasmieties.

 5. Kremļa cionistu 5 kolonna Atbildēt

  HA<HA<HA – kRRRRRievu paRRRRRtija esot, bet… tikai NAV tur NEVIENA KRIEVA?!!!!!
  "Krievu Partija" – hi,hi,hi nē ,ar melīgo nosaukumu moskaļu cionistu -sarkannacistu partijele

Draugiem Facebook Twitter Google+