Kultūra
Teātris un kino

Pēc ieilgušas restaurācijas darbu atsāks Berlīnes Valsts opera 16

Foto: Wikimedia Commons

Berlīnes Valsts opera ar gandrīz četru gadu novēlošanos pēc septiņus gadus ilgās “trimdas” pagaidu mītnē nākamnedēļ atsāks savu darbu restaurētajā vēsturiskajā ēkā.

“Esmu pārsteigts, cik izcila kļuvusi skaņa,” trešdien atzina Valsts operas diriģents Daniēls Bārenboims, kas jau aizvadījis restaurētajā operas namā vairākus orķestra mēģinājumus.

Operas nama zāles uzlabotā akustika sniegs ievērojamas priekšrocības dziedātājiem, norādīja Bārenboims.

Valsts operas vēsturiskā ēka atrodas pašā Berlīnes centrā Unter den Linden bulvārī, un tās restaurācijai, ko bija paredzēts pabeigt 2014.gadā, vajadzēja izmaksāt 239 miljonus eiro, taču patiesās izmaksas sasniedza 400 miljonus.

Savu jauno sezonu, kas sāksies otrdien, Berlīnes Valsts opera ievadīs ar režisora Jirgena Flimma un Bārenboima iestudētājām Roberta Šūmaņa “Ainām no Gētes Fausta”, un uz pirmizrādi ieradīsies daudzi Eiropas kultūras un politiskās elites pārstāvji.

Taču šis iestudējums nebūs vienīgais restaurētā operas nama atklāšanai veltītais muzikālais pasākums.

Jau sestdien Valts operai blakus esošajā Bēbeļa laukumā notiks operas orķestra “Staatskapelle” brīvdabas koncerts, kurā skanēs Bēthovena 9.simfonija, kuras noslēdzošā, ceturtā daļa kļuvusi par Eiropas Savienības (ES) neoficiālo himnu.

Atklāšanas svinībās muzicēs arī viens no pasaules slavenākajiem orķestriem – Vīnes filharmoniķi, kā arī pazīstamais itāļu pianists Maurīcio Polīni.

Deviņas dienas pēc atklāšanas operas nams atkal tiks slēgts uz diviem mēnešiem, lai pabeigtu jaunā tehnoloģiskā iekārtoja noregulēšanu atbilstoši mūziķu un skatuves mākslinieku prasībām.

Regulārās izrādes atsāksies decembrī, kad operas nams svinēs savu 275.jubileju.

Kamēr tika veikta vēsturiskā nama restaurācija, Valts opera mita Šillera teātrī Berlīnes rietumdaļā

Šillera teātra telpās, uz kurām tā pārcēlās 2010.gadā, Berlīnes Valsts opera uzvedusi 100 jauniestudējumu un sarīkojusi 550 koncertus, kurus kopumā apmeklējuši 1,3 miljoni klausītāju.

LA.lv