Latvijā
Kriminālziņas

Pēc sievietes nāves viltoja testamentu, lai izkrāptu vērtīgus īpašumus Dagdas novadā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Šā gada 18. jūlijā Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par zemes un meža izkrāpšanu un tā prettiesisku atsavināšanu. Izmeklēšanas gaitā iegūta informācija, ka minēto noziegumu īstenojusi astoņu personu grupa, kuras locekļi pēc likumiskās īpašnieces nāves viltoja testamentu, tā portālam “La.lv” pavēstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Atklājot šo noziegumu un aizturot iesaistītās personas, policija ir novērsusi iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējums valstij lēšams vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.

2018. gada 12. decembrī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) tika uzsākts kriminālprocess pret astoņām personām saistībā ar nekustamā īpašuma iespējamu prettiesisku iegūšanu.

Izmeklēšanas gaitā likumsargi noskaidroja, ka personu grupa 2018. gadā organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu un iesniegšanu notāram par nekustamo īpašumu Dagdas novadā. Tā īpašniece nomira jau 2001. gadā un viņai nebija mantinieku.

Īpašuma kopējā platība bija 46,7 hektāri, tai skaitā 30,5 hektāri meža un 7,7 hektāri lauksaimniecības zemes.

Zvērināts notārs, nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietu, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva minēto nekustamo īpašumu. Pēc tam personu grupa šo īpašumu pārdeva citai personai – labticīgam ieguvējam, kurš uzreiz pēc īpašuma iegādes bija veicis meža izstrādi.

Jau sākotnēji kriminālprocess bija kvalificēts pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas (par krāpšanu), 275. panta otrās daļas (par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu), 299. panta (par apzināti nepatiesu paziņojumu vai iesniegumu notāram) un 195. panta trešās daļas (par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju).

Izmeklēšanas laikā pret divām valsts amatpersonām, kuras palīdzēja personu grupai iegūt testamenta sastādīšanai nepieciešamās ziņas, tika izdalīti atsevišķi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 329. panta, proti, par neizpaužamu ziņu izpaušanu.
Saistītie raksti

Atklājot šo noziedzīgo shēmu, ENAP likumsargiem ir izdevies novērst iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējuma apmērs cietušajam – valstij (bezmantinieka manta piekritīga valstij, par cietušo atzīts VID) lēšams vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.

Ņemot vērā, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

LA.LV Aptauja

Vai Tev kādreiz ir izkrāpts nekustamais īpašums?

  • Jā, zeme.
  • Jā, māja.
  • Jā, dzīvoklis.
  • Jā, mežs.
  • Jā, man ir izkrāpti dažādi nekustamie īpašumi.
  • Nē, nekad!

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča sekos Vācijas palamenta praksei un aicinās seniorus uz atvērto durvju dienu Saeimā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bērnu saindēšanās Siguldā. Jaunākā informācija 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Lielbritānijā bezvēsts pazudis Latvijas iedzīvotājs
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
59 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
29 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas