Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
15. augusts, 2016
Drukāt

Pēc sūdzību izskatīšanas eksāmenu rezultāts mainīts 20 skolēniem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Šogad Valsts izglītības satura centrā (VISC) iesniegtas 102 apelācijas no 86 personām. Pēc apelācijas komisijas lēmuma vērtējums tika mainīts 20 gadījumos, kas veido aptuveni 19,6% no kopējā apelāciju skaita. Pagājušajā gadā kopumā saņemtas 86 apelācijas no 72 personām, vērtējums tika mainīts 14 jeb 16% gadījumu.

Ja skolēnu neapmierināja centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas viņam bija tiesības rakstīt iesniegumu, kas adresēts VISC, ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu. VISC izveidota īpaša apelācijas komisija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas to izskata un pārskata eksāmena vērtējumu, lai pieņemtu lēmumu atstāt esošo vērtējumu vai paaugstināt to.

Visvairāk apelāciju ir saņemtas par obligātajos centralizētajos eksāmenos matemātikā un latviešu valodā izteikto vērtējumu, jo tajos proporcionāli ir vislielākais kārtotāju skaits.

Šogad 11 centralizētajos eksāmenos piedalījās 23 775 skolēni, kuru 55 552 darbus novērtēja 724 vērtētāji.

Pievienot komentāru

Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (1)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+