×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Pedvālē šovasar spēlēsies akmeņi un cilvēki ar akmeņiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā 2017. gada radošās sezonas tēma un nosaukums ir “Akmens. Spēle”, LA.lv uzzināja muzejā.

Šajā gadā tēlnieks Ojārs Feldbergs svinēs savu septiņdesmito dzimšanas dienu, un, atskatoties uz divdesmit radošā darba gadiem, kas pagājuši, kopš Pedvālē notika pirmā “Spēles ar akmeni” izstāde, Pedvālē top plaša vides objektu un instalāciju izstāde “Spēles ar akmeni II”.

Jau šobrīd parkā apskatāms Ojāra Feldberga šajā sezonā radītais vides mākslas objekts “Kāpjošie akmeņi” un top objekti “12 savienoti punkti”, “Spalvainais akmens”, “Caur akmeni izlīdis akmens”, “Uz akmeņiem apgūlies dzelzs mākonis” un citi.

Pedvāles mākslas rezidencē šajā pavasarī viesojušies divi jaunie mākslinieki, kuri radījuši darbus sezonai “Akmens. Spēle”. Eidžeis Medovss (ASV) radījis zemes mākslas objektu “Skaidrības mirklis”. No zemes radīts precīzas formas kubs, kurš dabas apstākļu ietekmē vasaras laikā palēnām sairs. Objekts apskatāms Briņķu muižas tuvumā, un tā forma veido saspēli ar muižu ēku ansambli.

Savukārt jaunā latviešu māksliniece Maija Puncule Pedvāles gravā izveidojusi konceptuālu vides mākslas objektu “Indivīds un sabiedrība”, kas veidots kā krūmu stādījums. Darba veidošana un izpēte turpināsies divus gadus, radoši spēlējoties ar tēliem, kas saistīti ar dažādiem indivīda un sabiedrības dzīves modeļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+