×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja saņem augstu starptautisku apbalvojumu

Publicitāte fotoPublicitāte foto

Bibliotekārei no Latvijas, Pelču pagasta bibliotēkas vadītājai Dainai Girvaitei, pagājušajā svētdienā Dānijā svinīgā ceremonijā starptautiskā bibliotekāru pasākumā NEXT LIBRARY 2015 tika pasniegta starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (Elektroniskā informācija bibliotēkām) Publisko bibliotēku inovāciju balva par projektu bērniem “Mazā novadpētniecības skola”, portālam LA.lv pastāstīja “Kultūras informācijas sistēmas” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilma Elsberga.

Pelču pagasta bibliotēka ir viena no četriem balvas saņēmējiem kategorijā “Publiskās bibliotēkas lomas izglītības veicināšanā”, pārējās bibliotēkas ir no Meksikas, Kenijas un Moldovas, bilst Elsberga. Balvā bibliotēkai tiek piešķirti 1500 dolāri, kā arī trofeja un sertifikāts. Balvas pasniegšana notika jau septīto reizi, un Pelču bibliotēka ir pirmā bibliotēka no Latvijas, kas saņēma šo balvu.

Projekta “Mazā novadpētniecības skola” ietvaros Pelču pagasta bērni izveidoja divas filmiņas – “Kā cēla Pelču pili” un “Kāpēc Pelču pilij melni dakstiņi”. Projektā tika iesaistīti aptuveni 20 bērni vecumā no 7 līdz 15 gadiem.

Balvas saņēmēja Daina Girvaite teic, ka tas ir liels un nozīmīgs notikums ne tikai bibliotēkai, bet arī visam Pelču pagastam: “Man ir liels prieks un gandarījums par balvu, un es ceru, ka varu kalpot par labu piemēru tam, ka arī pavisam mazai lauku bibliotēkai ir iespēja ne tikai piedalīties dažādos projektos un konkursos, bet arī gūt vērā ņemamus rezultātus. Esmu pateicīga EIFL gan par konkursu, gan par Pelču bibliotēkas izvirzīšanu balvas saņemšanai, kā arī par nenovērtējamo iespēju piedalīties un vadīt interaktīvo sesiju Next Library 2015 konferencē.”

Balvā saņemtos 1500 dolārus bibliotēka izlietojusi novadpētniecības darba turpināšanai – iegādājāmies lielu, skārienjutīgu monitoru novadpētniecības kolekciju apskatīšanai, diktofonu un materiālus novadpētniecības mapju noformēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+