×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. jūlijs, 2018
Drukāt

Iepērkoties internetā, tirgotājiem būs jāmaksā akcīze (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Tirgotājiem, kuri interneta veikalos iegādājas kafiju un bezalkoholiskos dzērienus citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, turpmāk būs jāmaksā akcīzes nodoklis.

To paredz Finanšu ministrijā sagatavotie grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”, kurus šodien skatīs Ministru kabineta komiteja. Pašlaik akcīzes nodoklis par 100 kilogramiem kafijas noteikts 142,29 eiro, savukārt par 100 litriem bezalkoholisko dzērienu – 7,40 eiro.

Jaunās nodokļu izmaiņas skars tikai tirgotājus, kuri internetā iepērk kafiju un limonādes tālākai tirdzniecībai. Tie neskars Latvijas iedzīvotājus, kuri interneta veikalos iepērk šīs preces savai lietošanai. Nodokļa maksātājs ir tās dalībvalsts persona, kas kafiju un bezalkoholiskos dzērienus pārdod patēriņam Latvijā.

Pašlaik tirgotājiem, kuri iepērk kafiju un bezalkoholiskos dzērienus internetā, nav pienākuma nomaksāt akcīzes nodokli valsts budžetā, jo akcīzes nodokli maksā citas dalībvalsts persona, kas šīs preces ieved pārdošanai Latvijā.

Ievērojot Pievienotās vērtības nodokļa likumā noteikto, citas dalībvalsts nodokļa maksātājam jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā pirms darījuma veikšanas, ja piegādā preces, kurām iekšzemē piemēro akcīzes nodokli, neatkarīgi no piegādāto akcīzes preču vērtības. Tādējādi citas ES dalībvalsts personām, kuras pārdos kafiju un bezalkoholiskos dzērienus patēriņam Latvijā, būs jāreģistrējas VID pievienotās vērtības nodokļa maksātāju reģistrā, maksājot nodokļus valsts budžetā.

Uz jautājumu, cik Latvijā ir šādu kafijas un bez­alkoholisko dzērienu tirgotāju, kuri ar interneta veikalu starpniecību iepērk produktus Eiropā, Finanšu ministrijā atbild, ka šādas uzskaites neesot. Ministrijas sagatavotie likuma grozījumi esot vērsti uz to, lai akcīzes nodokli maksātu arī tie tirgotāji, kuri pašlaik izmanto šo likuma nepilnību un akcīzes nodokli nemaksā. Uz šo pašu jautājumu nemācēja atbildēt arī Latvijas Tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Dainis Domiņš. To varot noskaidrot, vienīgi aptaujājot asociētos tirgotājus, kas prasītu laiku.

Dainis Domiņš atzīst, ka nevarot izskaidrot, kāpēc likuma grozījumi skar kafijas un bezalkoholisko dzērienu tirgotājus. Iespējams, ka, palielinoties ievestās kafijas apjomiem, akcīzes nodoklis netiek maksāts valstij arvien lielākos apmēros. Bet par bezalkoholiskajiem dzērieniem šādi likuma grozījumi esot absurdi, uzskata Tirgotāju asociācijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai kādreiz sagaidīsim to mirkli ka paziņos par kāda nodokļa atcelšanu? Pagaidām lasām par aizvien jauniem nodokļiem, bet tas taču nevar turpināties mūžīgi. Kaut kad jau tie mūsu maciņi būs tukši un ko tad. Valdības barokļi pieņems mūs verdzībā, par maizi un ūdeni?
    Dārgie “Tautas kalpi”, kad jūs iemācīsieties ne tikai rubināt ar pildspalvu savus ānusus, bet arī domāt. Jaunus nodokļus izdomāt daudz prāta nevajag, bet saprotiet to ka lai kaut ko samaksātu ir arī jānopelna.

  2. Pimpi savu iedošu pasūkāt, nevis vēl kaut ko maksāšu šitajai debīlajai, pilnībā aptrakušajai valstelei! Ko jūs te iedomājaties, siles cūkas?! Degs jūsu muižas drīz, kā 1905.gadā!

    • taču brauc prom ātrāk, diedelniek, īrijā vēl daži podi esot tādi kā netīri. par piektā gada zagšanu sasapņojies – viens Atejols jau sēž par šņabenes izlaupīšanas sekām. Piektajā gadā arī dedzināja, lai nevar pateikt, cik tajā likumu nedarbošanās pauzē no muižām bija izzaguši. Pēc tam sestajā gadā īpašnieki vienkārši apstaigāja mājas un savāca muižu iedzīvi – mēbeles, traukus, spoguļus – atpakaļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+