×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Pērn apmeklētākā LNMM izstāde – “Dumpis buduārā. 1970. gadu mode”

Foto: LNMMFoto: LNMM

Izstāde "Dumpis buduārā".

Pērn no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rīkotajiem pasākumiem vislielāko apmeklētāju uzmanību izpelnījusies izstāde no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva (Parīze) tērpu kolekcijas “Dumpis buduārā. 1970. gadu mode”, kuru Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā aplūkoja 21 363 cilvēki, vēsta LNMM.

Tomēr vislielāko sabiedrības interesi piesaistījuši programmas “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” notikumi. Programmas ietvaros LNMM organizēja deviņas izstādes, kuras kopumā apmeklēja 68 458 interesenti. Divas apmeklētākās notika “Rīgas Biržā”: “Senā Ēģipte. Tutanhamona dzintars” – to mākslas muzejā “Rīgas Birža” apmeklējuši 21 092 interesentu un “Vija Celmiņa. Dubultā realitāte” ar 19 646 apmeklējumu.

Trešajā, ceturtajā un piektajā vietā pēc skatītāju skaita ierindojas LNMM izstāžu zālē Arsenāls notikušās izstādes: “1914” ar 15 154 lielu apmeklējumu, “Sirdspukstu arhīvs. Kristians Boltanskis. Francija” ar 14 081 lielu apmeklējumu un “Gustavs Klucis. Kāda eksperimenta anatomija”, kas saistīja 12 092 apmeklētāju interesi.

Savukārt visbūtiskākais pieaugums apmeklējuma skaita ziņā starp Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībām ir bijis LNMM izstāžu zālei Arsenāls, kura kļuvusi par vienu no centrālajām Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas norises vietām, realizējot četrus projektus – izstādes “1914”, “Sirdspukstu arhīvs. Kristians Boltanskis. Francija”, “Lauki” un “Gustavs Klucis. Kāda eksperimenta anatomija” – no 45 484 2013. gadā uz 59 267 2014. gadā. Pieaugums vērojams arī Mākslas muzejam “Rīgas Birža” – no 122 605 2013. gadā līdz 128 080 pērn. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kopējais apmeklētāju skaits 2014. gadā ir sasniedzis 263 150.

Muzeja pārstāve Anna Balandina norāda, ka 2014. gads bijis spilgts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu piedāvājuma attīstībā. “Tika īstenoti vairāki digitāli izglītības projekti: spēles atbilstoši ekspozīcijas saturiskajam kontekstam bērniem un ģimenēm izstādē “1914”, interaktīva gleznu atdzīvošanās 3D telpiskumā projektā “Kustīgās gleznas” izstādē no LNMM kolekcijas “Latvijas glezniecības meistardarbi. 19. gadsimta beigas–20. gadsimta vidus”. Izstādē “Senā Ēģipte. Tutanhamona dzintars” apmeklētājiem tika piedāvātas divas spēles ģimenēm ar bērniem un skolēniem: “Senā Ēģipte: kapeņu pētnieks” un “Vārti uz Ēģipti”, kas aicināja tuvāk iepazīt Senās Ēģiptes kultūru, sniedzot iespēju pētīt un pat “pieskarties” unikāliem artefaktiem,” stāsta Balandina.

Jādomā, kvalitatīvais muzejpedagoģijas programmu piedāvājums ir galvenais iemesls, kādēļ pērn īpaši pieaudzis ģimeņu un pirmskolas vecuma bērnu apmeklējumu skaits, ļaujoties interesantām un izzinošām aktivitātēm dažādos citos LNMM piedāvājumos, piemēram, programmā “Rotaļlietu hospitālis” projekta “1914” norises laikā izstāžu zālē Arsenāls, Ģimenes dienās un darbnīcās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kā arī pasaku, zvaigžņu, faraonu un citās radošajās darbnīcās nozīmīgākajās izstādēs Mākslas muzejā “Rīgas Birža”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+