Latvijā
Sabiedrība

Pie durvīm var pieklauvēt VUGD: dienests sāk plašu iedzīvotāju aptauju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos, no 1.augusta līdz 31.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību.

Pērn reģistrēti 9134 ugunsgrēki, kuros cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81.

No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās un, analizējot šos ugunsgrēkus, varot secināt, ka vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1 m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve.

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis skaidro: “Lai ilgtermiņā pakāpeniski samazinātu šādu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, VUGD jau otro gadu dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai viņus aptaujātu un konsultētu, jo samazinājums iespējams tikai ar iedzīvotāju pašu iesaisti – zināšanām, atbildīgu rīcību un ugunsdrošības prasību ievērošanu!”

Gaidāmo aptauju un ugunsdrošības konsultāciju norises laikā, VUGD amatpersonas (ugunsdzēsēji glābēji, ugunsdzēsības daļu vai posteņu komandieri un ugunsdrošības inspektori) gan darba dienās, gan arī brīvdienās dosies uz dzīvojamām mājām, lai aptaujātu to iemītniekus.

VUDG amatpersona stādīsies priekšā un uzrādīs dienesta apliecību, kā arī būs dienesta formas tērpā.

Tālāk VUGD amatpersona iedzīvotājam uzdos apmēram 20 jautājumus par ugunsdrošību un pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā. Vienlaikus tiks sniegta arī konsultācija par uzdotajiem jautājumiem.

LA.LV Aptauja

Vai Tev mājās ir dūmu detektors?

  • Es tāpat jūtos droši bez dūmu detektora, paļaujos uz sevi un citiem
  • Man tāds jau ir, un būs ko parādīt VUGD, ja pieklauvēs pie durvīm
  • Nopietni apsveru iegādāties un uzstādīt dūmu detektoru tuvākajā laikā

Saistītie raksti

2018.gadā VUGD amatpersonas veica vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku (lietotāju) aptaujas, kā arī ieinteresētos iedzīvotājus konsultēja par ugunsdrošības prasībām, kas jāievēro dzīvojamo māju iemītniekiem, lai novērstu ugunsgrēkus vai mazinātu to sekas, kā arī veica aptauju, lai gūtu ieskatu mājokļu ugunsdrošībā kopumā.

Pērnā gada aptaujas rezultāti liecināja, ka vairumā gadījumu iedzīvotāji zina, kas ir jāpaveic, lai uzlabotu ugunsdrošību, bet, ja pasākumu īstenošanā jāiegulda finanšu līdzekļi, tad lielākoties tie netiek īstenoti.

LA.lv