Auto un moto

Pieaudzis bojātu auto stiklu skaits, izmaksāta pat 1300 eiro liela atlīdzība1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Līdz ar siltā laika iestāšanos palielinās automašīnu salona logu bojājumu skaits, liecina “Swedbank'” apdrošināšanas dati. Tā šī gada pavasara mēnešos, salīdzinot ar ziemu, logu bojājumu skaits pieaudzis par 20%, bet gada griezumā vējstiklu bojājumi sastāda teju piektdaļu no visiem pieteiktajiem zaudējumiem. Vidējās atlīdzības apmērs par šādiem bojājumiem ir 300 eiro, katram divdesmitajam zaudējumi ir 700 eiro apmērā, bet lielākā izmaksātā atlīdzība – pat 1300 eiro, tā portālu “La.lv” Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Pavasarī un vasarā tas bieži skaidrojams ar pretī vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumiem automašīnu vējstiklos.

“Visbiežāk auto vējstiklus bojā pretim vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumi. Turklāt tas atgadās ne tikai uz grants ceļiem, bet arī uz asfaltētām šosejām, īpaši vasarā, kad norit lielākā daļa ceļu remontdarbu. Nereti arī pašu vai kaimiņu bērni, spēlējot bumbu, ir šo situāciju vaininieki. Lai arī vidējā zaudējumu atlīdzības summa sākumā var šķist neliela – ap 300 eiro, tomēr automašīnu stikla remonts vai nomaiņa prasa laiku, kas rada papildu neērtības autovadītājiem. Šādos gadījumos zaudējumus sedz tikai KASKO apdrošināšana, jo OCTA polise neparedz šādu apdrošināšanas segumu,” norāda “Swedbank” Riska apdrošināšanas daļas servisa jomas vadītājs Dzintars Kalniņš.

Saistītie raksti

Atskatoties uz aizvadītā gada automašīnu salona logu bojājumu gadījumiem, redzams, ka visvairāk atlīdzību saņemts tieši maijā, jūnijā un jūlijā. Līdz ar to autovadītājiem jābūt piesardzīgiem un jācenšas pēc iespējas no šādiem gadījumiem izvairīties vai arī nodrošināties pret riskiem.

Kā izvairīties no auto stikla bojājumiem? Ieteikumi : ja redzat, ka ceļa segumam izmantotas akmens šķembas, nebrauciet tieši aiz priekšējā auto un palieliniet distanci; esiet piesardzīgi, nomainoties gadalaikiem, jo tad mainās ceļa seguma struktūra un ceļu uzturētāji vēl nav paspējuši sakopt ielas; ceļa remontdarbu laikā ieteicams izvēlēties ceļu uzturētāju norādīto pārvietošanās ātrumu; neatstājiet redzamā vietā automašīnas salonā vērtīgas mantas, jo tās var pievērst kāda nelabvēļa uzmanību.

 

LA.lv