×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. jūnijs, 2016
Drukāt

Piebalgs aicina “Vienotības” biedrus uz savstarpēju izlīgumu kopīgam darbam (3)

Foto LETAFoto LETA

Šis ārkārtas kongress partijai “Vienotībai” ir pagrieziena punkts, ir pārliecināts jaunievēlētais politiskā spēka priekšsēdētājs Andris Piebalgs, kurš vēlētos, lai arī atšķirīgi domājoši partijas biedri rod saskarsmes punktus turpmākam kopīgam darbam.

Kā pēc ievēlēšanas sacīja politiķis, par to, ka “Vienotība ir gatava mainīties, liecinot kongresa apmeklējums, aktivitāte, jautājumi un balsojums par abiem kandidātiem.

Viņš apliecināja, ka labprāt strādās valdē kopā ar līdzšinējo partijas vadītāju Solvitu Āboltiņu un otro partijas vadītāja amata kandidātu Edvardu Smiltēnu.

Piebalgs norādīja, – viņš gribētu, lai šis būtu arī pagrieziena punkts partijas biedru savstarpējās attiecībās, jo visi biedri pārstāv “Vienotību” un viņiem jārod saskarsmes punkti.

Uzrunājot kongresa dalībniekus, Piebalgs informēja, ka pirmdien, 6.jūnijā, notiks divas partijas valdes sēdes, kurās tiks runāts par turpmāko darbības veidu un kārtību.

Piebalgs žurnālistiem sacīja, ka valdei jāgatavojas decembra kongresam, jārunā par statūtiem, jāatrisina atliktas lietas. Starp aizejošas partijas valdes atliktajiem jautājumiem ir arī Ētikas komisijas rosinājums izslēgt no partijas Ilzi Viņķeli. Piebalgs norādīja, ka visi atliktie jautājumi tiks lemti jūnija laikā.

Viņš pauda cerību uz konstruktīvu sadarbību ar Smiltēnu arī turpmāk. Runājot par iespēju mainīties “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājam, kura pienākumus pašlaik pilda Āboltiņa, Piebalgs norādīja, ka pašlaik neplāno izmaiņas Saeimā.

Piebalgs ir gatavs strādāt ar Solvitu Āboltiņu kā frakcijas vadītāju, ja viņa gribēs to turpināt un ja frakcija tam piekrīt.

Pirms šodienas kongresa neoficiāli izskanēja iespēja Smiltēnam pārņemt frakcijas vadību, tomēr arī Smmiltēns šodien sacīja, ka pašlaik šis jautājums nav dienas kārtībā.

Pēc ievēlēšanas uzrunājot kongresa dalībniekus, Piebalgs pateicās Āboltiņai par padarīto partijas vadītājas amatā. Viņu sveica arī “Vienotības” Jaunatnes organizācijas pārstāvji un citi partijas biedri.

Kā ziņots, partija “Vienotība” šodien ārkārtas kongresā par jauno politiskā spēka priekšsēdētāju ievēlēja bijušo eirokomisāru Andri Piebalgu, kurš balsojumā savāca balsu vairākumu.

Tāpat pārvēlēta partijas valde – vietu tajā saglabāja partijas bijusī līdere Solvita Āboltiņa, savukārt trešdaļa valdes locekļu vietas zaudēja, tostarp visi par iekšējiem opozicionāriem dēvētie politiķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kopīgu valodu ar saviem balsotājiem tā arī neizdevās atrast..Vienotības vieta- Daugavā zem ledus

 2. cilvēks444 šeit savā komentārā ir pateicis nopietnu patiesību. Ar Piebalgu Vienotība demonstrē savu prettautisko būtību.

 3. Piebalgs ir kārtējā katastrofa no “Vienotības”. Absolūti atrauts no reālās dzīves Latvijā. Tipisks funkcionārs, kurš pieradis kalpot Briselei, tāpēc Latvijas valsts un tautas intereses šim nav prātā. Turpinās skatīties Briseles amatpersonām mutēs un akli pildīt viņu pavēles un norādes.

  Viņa līdzšinējais devums Latvijai nav nekāds, bet precīzāk sakot – tas ir ar treknu mīnusa zīmi! Tāpēc neizbrīna fakts, ka Piebalgs ir atradis “Vienotību” pie kuras patverties, cerot, ka būs silti un komfortabli iekārtojies. Taču vecais funkcionārs iekrita lamatās, jo nebija domājis, ka “Vienotība” tik strauji sāks grimt dibenā. Tagad noteikti kož pirkstos, jo saprot, ka nervi būs čupā un ir gaidāma problēmu jūra, līdz ar ko no komforta vairs nav ne vēsts,

  Piebalgs cerēja bezrūpīgi turpināt veģetēt uz tautas rēķina, bet tagad būs pamatīgi jārosās, kas gan nedod ne mazāko iemeslu domāt, ka “Vienotība” būtu reanimējama, jo šīs partijas sairšanas process ir neatgriezenisks. Nepatikšanas milzīgas, jo vajadzēs “laisties pa burbuli” kopā ar pārējiem kangariem no “Vienotības”, tāpēc Piebalgs vēl kāri aizrīdamies tver gaisu, bet tas nav uz ilgu laiku. Turklāt viņš nav pieradis strādāt, viņš ir laisks dīkdienis, kam nebūs viegli sameklēt vēl kādu vietiņu, kur varētu turpināt veģetēt uz nodokļu maksātāju rēķina.

  Der atcerēties, ka Piebalgs ir darbojies partijā „Latvijas ceļš”, kura neveiksmīgi uzsāka privatizācijas procesu, vienus padarot mega bagātus, bet citus par nabagiem. Toreiz, esot finanšu ministra amatā un tuvojoties Bankas Baltija bankrotam, mierināja noguldītājus, ka tiem nav jābaidās par savu naudu, bet pēc tam, kad Banka Baltija izputēja, manīgi pameta savu posteni.

  Savulaik, būdams izglītības ministra amatā, veica nepārdomātu arodskolu reorganizāciju, kā rezultātā šo skolu absolventiem – pabeidzot mācības, zināšanu līmenis neatbilda darba tirgus pieprasījumam, jo tie nepareizā apmācības procesa dēļ, bija nekonkurētspējīgi, kas gala rezultātā radīja domino kauliņu efektu, jo ilgstoši Latvijā netiek sagatavoti labi apmācīti sava aroda pratēji!

  Nav grūti iedomāties, ko šis karjerists sludināja kompartijas sanāksmēs, noteikti kaut ko par saulaino nākotni, kas sagaida padomju tautu ceļā uz komunismu. Kā jau minēju – totāli atrauts no reālās dzīves Latvijā, taču tikko kā apsildījis degunu Latvijā, jau aktīvi steidza nokārtot Āboltiņas perspektīvas nākotnē, paužot domu, ka vēlēšanu sistēma kuras ietvaros varot svītrot kandidātus, graujot partijas, un ka esot nepieņemami, ka vēlētāji nosaka, kuriem politiķiem likt plusu, bet kurus svītrot.

Draugiem Facebook Twitter Google+