×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Piedodiet, bet neatvainošos, ka mans resnais ķermenis aizskar jūsu jūtas (10)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Projicējiet savu mūžīgo vilšanos spogulī, no kurienes, esmu pārliecināta, tā arī rodas. Es esmu viena no tām sievietēm, kurām ir nosliece uz lieko svaru. Es jau tāpat esmu apaļa, bet, ja sevi nekontrolēju, tad vispār izplūstu pa visu pasauli.

Jā, pasaulē ir daudz tādu kā es. Un, jo vecākas mēs kļūstam, jo mazāk mūs uztrauc liekais svars.

Kad tu esi tādā situācijā, kā es, kad starp būšanu apaļīgai un resnai ir ļoti šaura robeža, ir tikai divi varianti: vai nu ņemt pie sirds visus komentārus, kas nāk manā virzienā vai arī kļūt par vienaldzīgo dzelzs lēdiju. Un tad, kad es esmu tā otrā, tad man manāmi aug pašnovērtējums.

Tas ir savādi. Kad es neceļu lielu paniku par savu svaru un nedomāju par to, kā izskatos citu acīs, es jūtos laimīgāka.
Tādos brīžos gan rodas konflikts starp manu laimi un citu cilvēku pārmetumiem. Lai gan, es domāju, ka ar to saskaras jebkurš cilvēks.

Piemēram, nesen es aizbraucu pie mammas, kuru nebiju redzējusi aptuveni gadu. Pēc apskāvieniem un bučām, viņa, būdama smalka un slaida sieviete, man pavaicāja: “Tu vēl ievēro diētu?” Ta-da-da-daam. Godīgi sakot, es nezināju, ko atbildēt, jo nobrīnījos par to, ka viņu vēl interesē mans svars.

Es varēju pateikt: “Nē, vairs nekādas diētas!” vai “Jā, ievēroju.”, un tāpat abos gadījumos viņas sejā būtu lasāma vilšanās. Es zinu, ka jebkurā gadījumā, kamēr es nebūšu tāda, kādu viņa mani vēlas redzēt, mammas sejā būs lasāma vilšanās.

Tāpēc es viņai atbildēju: “Mans liekais svars atkal izbojāja tev dienu, mamm? Jo man tev ir jāsaka, ka, ja mans svars cīnīsies pret taviem pārmetumiem, mēs nonāksim strupceļā. Jo mans svars nekur neliksies. Tāpat kā tavi pārmetumi.”

Pats smieklīgākais ir tas, ka pēc apraksta es nemaz neietilpstu resno cilvēku kategorijā. Es vienkārši esmu apaļīga, bet arī tāda, kas sagādā neērtības citiem cilvēkiem. Piemēram, savai mammai.

Viņa, kas pēc dabas ir smalkas miesas uzbūves, nekad nespēja pieņemt to, ka es tāda neesmu. Un viņa nav vienīgā tāda. Vesels konveijers cilvēku gaida, kad tik varēs pasmieties par apaļiem cilvēkiem.
Un vēl mani smīdina tas, ka man saka: „Es raizējos par tavu veselību.” Nopietni? Rodas iespaids, ka jūs paši atrodad atrunas saviem pārmetumiem un aizvainojumiem. Kas būs, ja es teikšu, ka esmu vesela kā zirgs? Jūs lūgsieties, lai man piemestos diabēts un pēc tam teiksiet: „Es taču teicu”?

Atceros, kā neilgi pēc dzemdībām es sēdēju ar meitiņu mājas pagalmā, kad ārā iznāca mans tētis. Tā bija vasara, un es biju uzvilkusi īsu kleitiņu. Viņš pienāca pie manis un, rādot uz manām kājām, teica: “Un ko tu ar šo visu darīsi?”

Ko? Nogriezt? Izīrēt sev citas kājas, kamēr šīs kļūs pietiekami labas?

Tāda sajūta, ka viss, ko daru, kāds cilvēks esmu, kādu bērnu esmu laidusi pasaulē, vairs nav svarīgi, ja man ir tādas kājas, kuras apkārtējos neapmierina.

Kad es šo visu izstāstīju mammai, viņa bija šokā. Viņa pat nesaprata, cik pretīga ir viņas uzvedība. Visu manu mūžu viņa un tētis man teica, ka esmu resna. Nespēju pat iedomāties, kāds es būtu bijis cilvēks, ja tā vietā, lai pazemotu, viņi man teiktu, ka esmu brīnišķīga tāda, kāda esmu.

Visā visumā: ja mans svars jūs kaut kā aizskar, ejiet tālāk. Jūsu nosodījums nekādi neietekmē manu pašvērtējumu. Ejiet, lūdziet par manu diabētu un turpiniet projicēt savu negatīvismu spogulī, no kurienes, visticamāk, tas arī rodas.

Avots: Soulpost.ru

dieviete2

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nevajag stulbumu rakstīt,nevienu cita liekā svars neaizskar,atradušies pasaules nabas! Kas patiešām uztrauc-ka nemitīgi medijos burtiski reklamē,cik labi cilvēki jūtas ar saviem liekajiem kg,ka cik jauki sevi mīlēt tādu,kādi ir utt visas šitās psiholohu muļķības,kas neved nekur izņemot paaugstinātu asinsspiedienu,sirds,asinsvadu slimības un kaudzi citu likstu!Un paskatieties,kādi apalīši tagad bērni,tas ir dramatiski,kas viņus gaida nākotnē?Bet pieauguši katru dienu liek pa trulam rakstam,ka būt resnam ,tā ir brīva izvēle un neviens tak nedrīkst tauku blāķus nosodīt,pareizi,lai bērni i nedomā rūpēties par savu veselību.Pārmaiņas pēc ieliec nevis resnu sieviešu slavas dziesmas pašām sev,bet nenopirktu mediķu lietišķu uzskaitījumu,kas patiesībā slēpjas aiz liekā svara problēmām.

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Katram ir tiesības būt kādā krāsā un izmērā viņš ir. Un kamēr tas neietekmē apkjārtējo pastāvēšanu un tiesības, tā ir tikai un katra paša personīgā darīšana. Mani galīgi neuztrauc lielformāta līdzcilvēki un viņu ēdienu izvēle un attieksme pret veselību – tā IR viņu darīšana. Bet, ja “lielformāta” cilvēks nopērk autobusā vienu biļeti, bet ietilpst gandrīz abās vietās un man vairs nav kur sēdēt – tā jau ir kļuvusi par manu problēmu. Bet lūk, arī te jāievēro tolerance – man jāciena viņa resnums un veselības problēmas, bet viņam nav jāciena mans iztērētais laiks un nauda braucot ar nākamo mikriņu?

 4. Ja ne dēļ reliģijas vai miesas krāsas, tad lai tas būtu svars par ko vienam otru aizvainot. Patika raksts. Un pareizi. Ja veselība ir ok tad jābeidz šitā stulbā svara būšana. Tas viss industrijas un vecu stereotipu izveidots. Esam dažādi un ar to jāsamierinas.

 5. Kas tur ko atvainoties, pati tak sevi sakropļo, ne mani.
  Gribas cukurslimību 30 gadu vecumā un osteoporozi 40, rij uz “veselību”.

  • Nemurgo! Man jau pāri 40, bet nekas no tevis pieminētā nav bijis, nav un nebūs. Mana asinsaina ir labāka nekā manai sportiskajai draudzenei, kura ar saviem 55 kg mokās ar visu ko tik var iedomāties. Audzēju tai skaitā. Holesterīns viņai “slikts”, asinspiediens lēkā, uz 5 stāvu kāpjot vairāk elš nekā es. Izdarām secinājumus – arī jūsu sportošana un visādi citādi veselīgais dzīvesveids nekādi neļauj jums justies labāk kā mums, kas neatbilstam “standartam”. Gribētu redzēt to idiotu, kurš šo standartu izdomāja.

   • Pilnīgi pareizi ! man manos 65 g .un dūšīgumu analīzes – visas – apskaust var 25 .gadīga topmodele, Un mans moto ir tāds – nepatīk ? griez purnu uz otru pusi !

    • Tad jūs esat vienas no retajām. Beigsim sev melot. Aptaukošanās ir slimība, kas nes līdz citas slimības. Labi zinu par ko runāju, man ar ir tendecnce uz noresnēšanos, ja nedomāju ko ēdu. Labi zinu no kā rodas tie liekie kilogrami – pārlieku liela rīšana. Nerunāsim par 1% cilvēkiem kam ir veselības problēmas.

 6. Mīļie cilvēki, esiet paši apmierināti ar sevi, tad arī viss būs kārtībā. Ja pats esi neapmierināts, tad iemeslu par ko pukoties var rast itin visā un visos.

 7. cik var but skaista dusiga sieviete bet man zarka naglai kauli un ada negribas radities cilvekos tiesam nekas nevar but riebigaks par tievu zarnu

Draugiem Facebook Twitter Google+