×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Pils svētkos Dobelē – mūzika, mīlestības dzēriens un senie sporta veidi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 2.augustā Dobelē jau ceturto reizi tiks svinēti Senās pils svētki, kuri šogad iezīmēs arī 760 gadus, kopš Dobeles pils minēta hronikās, vēsta rīkotāji.

Svētki sāksies pulksten 15 Vēsturiskajā Tirgus laukumā ar “cirku pa rubli”, leijerkastnieka muzicēšanu un “sapņu” balonu meklēšanu. Pulksten 15.45 svētku dalībnieki un viesi aicināti doties krāšņā svētku gājienā, virzoties pa Viestura ielu pāri Zemgaļu tiltam uz pilsdrupām.

No pulksten 16 apmeklētāji varēs baudīt daudzveidīgu koncertprogrammu, kurā uzstāsies seno deju ansamblis “CALENDULA”, “Čučumuižas vasaras raibumi” un popgrupa “Crazy Dolls”.

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Zemgales kultūras programmas atbalstu tapusi ceļojošā izstāde “Dobele: pils un pilsēta”, kuru svētku viesi varēs aplūkot turpat pilsdrupās.

Aizraujošu izklaides programmu viesiem sola Dobeles muzeja pilsdāmas un pilskungi. No pulksten 16 līdz 21 jautrus un veiklus dažāda vecuma spēlētājus gaidīs senās spēle – staigāšana ar ķekatām vai koka vīzēm, maisu kaujas, domino un zobenu veiklības pārbaude. Šogad svētkos piedāvās arī badmintona, darta, basketbola priekštečus, kas radušies pirms vairākiem gadsimtiem.

Lai iejustos pils svētkiem atbilstošā noskaņā, apmeklētāji tiek aicināti tērpties dažādu laikmetu tērpos. Dāmām, kuras to nebūs paspējušas izdarīt, par samaksu tiks piedāvāti pilsdāmu tērpi gan īsām foto sesijām, gan garākām pastaigām.

Dobeles pils savu uzplaukumu piedzīvoja hercogienes Elizabetes Magdalēnas laikā, kura bija pazīstama ne vien ar labu saimniecisko darbību savu īpašumu pārvaldīšanā, bet arī lielu interesi par dažādiem noslēpumainiem augiem un to izmantošanu dziedniecībā. Tie, kuri netiek skaidrībā ar savām sirdslietām, varēs nobaudīt hercogienes mīlestības dzērienu un pievērsties nākotnes zīlēšanai.

Pulksten 19.30 viesi varēs doties izzinošā pastaigā pilsdāmu pavadībā vai piedalīties spraigās virvju vilkšanas sacensībās. Pēc tam paredzēta konkursa “Vasaras sakta 2014” laureātu apbalvošana, bet pils svētki noslēgsies ar koncertu “Radu raksti” pulksten 21 un balli, kurā muzicēs grupa “Džūkste”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+