Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
22. septembris, 2016
Drukāt

Pilsoņu iesniegumu par ēdināšanu bērnudārzos Saeima nodod Parādnieka centram

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Saeima ceturtdien, 22.septembrī, nolēma uzdot Pārresoru koordinācijas centra sadarbības platformai “Demogrāfisko lietu centrs”, ko vada Saeimas deputāts Imants Parādnieks, izvērtēt iespēju nodrošināt bērnu bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos.

Saeima arī uzdeva līdz nākamā gada 1.martam sagatavot informatīvu ziņojumu Saeimai un Ministru kabinetam.

Saeima lēmumu pieņēma, pamatojoties uz tiesībsarga, Labklājības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, vecāku organizācijas “mammamuntetiem.lv” viedokļiem, kā arī ņemot vērā kolektīvo iesniegumu “Par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos”.

Iniciatīvas autori iepriekš par kolektīvā iesnieguma virzību atbildīgajā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā uzsvēra, ka patlaban valsts jau nodrošina bezmaksas ēdināšanu skolās pirmo četru klašu audzēkņiem, un būtu pareizi, ja arī pirmsskolas vecuma bērniem tiktu nodrošināta ēdināšana izglītības iestādēs. Tāpat būtiski, ka bezmaksas ēdināšana pirmsskolas izglītības iestādēs ļautu palaist vairāk bērnu bērnudārzos un vecāki varētu ātrāk atgriezties darbā, teikts kolektīvajā iesniegumā.

Kolektīvais iesniegums Saeimā iesniegts šī gada jūnijā, un to parakstījuši 10 213 pilsoņi.

Iniciatīva parlamentā iesniegta, izmantojot Saeimas kārtības rullī paredzēto iespēju vērsties parlamentā ar vismaz 10 000 pilsoņu parakstītu iesniegumu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+