Kultūra
Kultūrpolitika

Pirmā Latvijas Ainavu arhitektūras balva piešķirta arhitektam Didzim Jaunzemam0

Publicitātes foto

Septembra sākumā arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems saņēma Latvijas Būvindustrijas lielo balvu 2019 nominācijā Gada Jaunais arhitekts, savukārt viņa jaunākais objekts – gājēju ceļš un skatu terase Sajūtu parkā Valmierā – nupat ieguvusi Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019 (LAABA), kas tika pasniegta, izvērtējot Latvijā
pēdējā desmitgadē radīto vides arhitektūru, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kursiša.

Latvijas Būvindustrijas lielās balvas 2019 žūrija 40 cilvēku sastāvā pozitīvi novērtēja tādus jaunā arhitekta pēdējā gada laikā tapušos projektus kā Gājēju ceļš un skatu terase Valmierā, vides objektus “Uguns”, “Gaiss”un “Ūdens” Ziemeļlatgalē, Ludzas pilsdrupu labiekārtojuma būvprojektu, ekspozīciju “Leģenda par Dzelzs bruņinieku” Motormuzejā, kā arī Latvijas simtgadei radītās pasākumu scenogrāfijas, piemēram, dejas izrāde “Abas malas” Arēnā Rīga un citas.

Savukārt 13. septembrī izziņota Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2019. Šogad konkurss Latvijā tika rīkots pirmo reizi, un tajā profesionāļu žūrija izvērtēja pēdējos desmit gados Latvijā radīto ainavu arhitektūru.

Balvai bija pieteikti 77 darbi, un Didža Jaunzema Valmieras skatu terase bija jaunākais no pieteiktajiem darbiem – tās būvniecība pabeigta tikai šīs vasaras vidū.

“Gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā Valmierā veidoti, lai nodrošinātu cilvēkiem ērtu piekļuvi pie Gaujas. Izbūvētais grants seguma gājēju ceļš atzarojas no esošā asfaltētā parka ceļa un turpinās koka segumā, organiski pārtopot skatu terasē pie upes,” skaidro arhitekts Didzis Jaunzems.

Terases priekšā, tuvāk Gaujai, veidots soliņš, kas, piekļaujoties reljefa maiņai, izaug no taciņas dēļu klāja. Savukārt terases aizmugurē veidota vieta, kur apsēsties. Tā no soliņa pakāpeniski pārtop zvilnī. Terase veidota piepacelta no zemes, jo daļai no labiekārtotās teritorijas pastāv iespēja applūst.

Saistītie raksti
Arhitekta Didža Jaunzema darbi

Pieteikumus LAABA vērtēja nacionālā un starptautiskā žūrija, un tieši starptautiskā žūrija izvēlējās galvenās balvas ieguvējus.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Vefiņš” uz Eiropas skatuves atgriežas ar grūtu uzvaru pār Melnkalnes vicečempioniem
18 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
3 stundas