×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2017
Drukāt

Pirmoreiz 36 gados ASV prezidents neapmeklē tikšanos ar žurnālistiem no Korespondentu asociācijas. Kādēļ? (4)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Tradicionālo Baltā nama Korespondentu asociācijas vakariņu organizētāji sestdien noraidījuši ASV prezidenta Donalda Trampa kritiku medijiem, uzsverot, ka žurnālisti nav viltus ziņu ražotāji un tautas ienaidnieki.

“Mēs neesam viltus ziņas, mēs neesam grimstošas mediju organizācijas un mēs neesam tautas ienaidnieki,” paziņoja aģentūras “Reuters” žurnālists un Baltā nama Korespondentu asociācijas prezidents Džefs Meisons.

Tramps, kurš sestdien atzīmēja 100.dienu amatā, Baltā nama Korespondentu asociācijas vakariņas neapmeklēja. Šī ir pirmā reize pēdējos 36 gados, kad prezidents nav apmeklējis šo pasākumu, kura galvenais mērķis ir paust atzinību žurnālistiem par viņu darbu un pasniegt stipendijas studentiem.

Tradicionāli prezidents šajās vakariņās saka asprātīgu runu, kurā pajoko par medijiem, politiķiem un par sevi. Pasākumā uzstājas arī komiķi, kas izmanto iespēju pajokot par Baltā nama saimnieku.

Ar Votergeitas skandāla atspoguļošanu slavu iemantojušie žurnālisti Bobs Vudvords un Karls Bernšteins atgādināja pārējiem, ka nepieciešama pacietība un neatlaidība, strādājot pie liela stāsta.

Arī Vudvords, vēršoties pie Trampa, uzsvēra, ka mediji nav viltus ziņu ražotāji.

Šogad daudz mazākā skaitā pasākumā piedalījās arī Holivudas pārstāvji un partiju sponsori.

Tramps tikmēr sestdien apmeklēja politiski nozīmīgo Pensilvānijas štatu, kur mītiņu Harisbērgā sāka uz drūmas nots, atzīmējot, ka viņš neapmeklē Baltā nama Korespondentu asociācijas banketu, un kritizējot ziņu medijus.

“Tādi mediji kā CNN un MSNBC ir viltus ziņas (..), un tiem patiktu būt ar mums šovakar, bet tie ir iesprostoti vakariņās, kas būs ļoti, ļoti garlaicīgas,” paziņoja Tramps.

Viņš sacīja, ka jūtas lieliski, atrodoties vairāk nekā 100 jūdzes no Vašingtonas, lai apspriestu 100 dienās paveikto, atrodoties prezidenta amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pirmais, ko būtu jaizdara, lai sagrautu demokrātisku valsti – ir sagraut mēdijas, pakļaut tos varai. Tā kā Trampa gājieni nemaz nav tik nevainīgi. Patiesībā viņš bruģē ceļu uz autokrātiju. Par laimi, ASV ir daudz visādu mehanismu, kās to nepieļaus – nav jau Nikaragua vai Belorus.

  2. Katram žurnālistam pie pakaļas cauruma stāv īpašnieks un sponsors. Baidoties zaudēt nevainību, pazūd objektivitāte.

  3. Malacis Tramps!!!!!

  4. Trampa kungam, kā jaunākās paaudzes politiķim, atšķirībā no dinozauriem: Obamas un Klintones, kas balstījās tikai uz nopirkto TV un presi, ir internets.

Draugiem Facebook Twitter Google+