Tehnoloģijas

Pirmoreiz Latvijā Pasaules kausa sacīkšu droniem posms0


Publicitātes foto – Renārs Boļsēvics
Publicitātes foto – Renārs Boļsēvics
Publicitātes foto – Renārs Boļsēvics

No 10. līdz 12. augustam Priekuļu lidlaukā pirmo reizi Baltijā norisināsies FAI Pasaules kauss sacīkšu droniem 2018, kurā vairāk nekā 20 pasaules līmeņa dronu piloti noskaidros spēcīgāko sportistu Latvijas posmā. Sestdien un svētdien arī skatītāji būs aicināti izmēģināt dronu pilotēšanu un citas jaunās tehnoloģijas, kā arī vērot speciāli Latvijas posmam izveidotu dronu šovu, informē rīkotāji.

Sacensību pirmā diena būs veltīta dalībnieku treniņlidojumiem, otrajā dienā norisināsies kvalifikācijas posmi, savukārt trešā diena būs veltīta finālsacensībām. 11. augustā, sacensību otrajā dienā, gaidāmas dažādas aktivitātes apmeklētājiem – dronu pilotēšana, sacīkšu dronu simulatori, 3D, virtuālās realitātes un telekomunikāciju tehnoloģijas. Vakara izskaņā būs iespēja vērot dronu frīstaila šovu, ko piloti būs radījuši speciāli Latvijas posma sacensībām.

Šāda mēroga dronu sacīkstes Latvijā un Baltijā notiek pirmo reizi. Tās pulcēs pilotus no Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Polijas, Baltkrievijas un Lielbritānijas. Latviju sacensībās pārstāvēs 11 sacīkšu dronu piloti.

“Drone Racing Latvia” dibinātājs Āris Muitinieks uzsver: “Līdz ar šāda līmeņa sacensību noorganizēšanu Latvijā mēs un mūsu piloti piesakām sevi kā spēcīgus spēlētājus pasaules sacīkšu dronu arēnā.” Viņš arī norāda, ka tie Latvijas piloti, kas piedalīsies šajā pasaules kausa posmā, veidos izlasi, kas novembrī pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā Ķīnā.

Pasaules kausa posmi droniem visā pasaulē notiek, pateicoties Starptautiskajai aviācijas sporta federācijai (FAI), kuras mērķis ir veicināt aviācijas sporta un kosmosa aktivitāšu attīstību visā pasaulē.

Latvijas posmu Pasaules kausa sacīkšu droniem 2018 rīko “Drone Racing Latvia”, Vides risinājumu institūts un Latvijas Sporta federāciju padome.

LA.lv