×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 29. janvārī

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

“Rīgas Ziņas”

Sprādziens. Gadus 11 vecais Jānis Šmits, kas dzīvo pie saviem vecākiem Lielā Lubānas ielā nr. 40, atradis 27. janvārī pilsētas mēslu gubā Maskavas Ārrīgas 8. policijas rajonā misiņa stobriņu un, kad ap pusdienas laiku neviena pieauguša nebijis mājās, viņš sācis šo stobriņu pārvīlēt. Piepeši noticis sprādziens, stobriņš saplīsis un zēnam norauti kreisai rokai pirksti, bet viņa 8 gadus vecai māsiņai Emīlijai istabas otrā malā ievainota piere. Ievainotie bērni aizvesti uz pilsētas slimnīcu.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Limbaži. Par slepenu netiklības piekopšanu 19. janvārī š. g. vietējais miertiesnesis nosodījis Limbažos dzīvojošas: Annu Martinson (17 gadus vecu) ar 2 mēnešiem aresta, Lotu Celmiņ (neprecēta) ar 3 nedēļām aresta un Mariju Reis (precēta, ar 3 bērniem), Emīliju Smolensk (neprecēta) un Annu Rebain (rezervista sieva) ar 2 nedēļām aresta katru. Bez minētām personām vietējais policijas uzraugs, kurš ar lielu enerģiju stājies pie netiklības apkarošanas, kura še plašākā mērā izplatījusies, saukšot pie atbildības arī “dāmas no labākām aprindām”.

Maskava. Latviešu teātrs būs atkal svētdien. Izrādīs otru reizi jaunā iestudējumā Annas Brigaderes drāmu “Raudupiete”. Izrādē ņems dalību kā žīda Joskes lomas tēlotājs J. A. Duburs, kurš arī vada režiju.

Gaiļu kaujas. Maskavā vairākos krogos un tējnīcās apmeklētāji slepeni ierīkojuši gaiļu kaujas. Aiz vienas no Maskavas sastavām šai restorānā katru dienu sapulcējas milzīgs daudzums ļaužu.

“Līdums”

Administratīvi sodi. Vid­zemes gubernators sodījis par rudzu miltu pārdošanu dārgāk nekā obligatoriskā taksē Johanu Abens ar 500 rubļiem vai maksāt nespējas gadījumā ar 2 mēnešiem cietumā un par demonstratīvu sarunāšanos vācu valodā Gustavu Klemensi ar 25 rubļiem, resp. 7 dienām cietumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+