×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 28. novembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Desu fabrikantu neattaisnojama rīcība. Ievērojot to, ka gaļu tagad nevar izvest uz ārzemēm, tā ir par apmēram 40 – 50% lētāka nekā pagājušā gadā ap šo laiku. Bet, neskatoties uz to, šejienes desinieki savus ražojumus tura tikpat dārgus kā pagājušā gadā, kad gaļa bija gandrīz otrtik dārga. Šāda rīcība nav ne ar ko attaisnojama un tāpēc attiecīgām iestādēm vajadzētu griezt uz to savu vērību.

“Dzimtenes Vēstnesis”

“Vācietis, vācietis! Ķeriet vācieti!” tādi saucieni uztraukuši 25. novembrī Daugavmalas tirgu. Pulkiem ļaudis gāzās saucējiem pakaļ un noķēra kādu kareivi ar pārsietu ievainotu roku un Vācijas zaldāta kasku galvā. Šās kaskas dēļ to noturēja par vācu zaldātu un, lai gan bija ģērbies citādi krievu uniformā un skaidrā krievu valodā apliecināja sevi par krievu, to tomēr nodeva policijai, kas, saprotams, palaida to vaļā.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Par paku sūtīšanu kara gūstekņiem. Kara sākumā bij atļauts sūtīt kara gūstekņiem uz Vāciju vai Austriju pakas ar veļu u. c. lietām. Tagad turpretim pieņemšana pārtraukta, jo Vācija un Austrija liedzas pakas ņemt pretī. Daudzas no agrāk nosūtītām atnākušas atpakaļ.

“Jaunā Dzīve”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+