×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 13. novembrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Alūksne. Noslēpumains atradums. Karam sākoties, visas spirta dedzinātavas beidza savu darbību. Visi spirta krājumi bija jāatdod akcīzes pārvaldei. Bet nesen Eilenberga Alūksnes alus brūzī kādā speciāli ierīkotā pagrabā policija atrada lielākus spirta krājumus. Kam spirts glabāts un kur ņemts, nav zināms, jo E. nodarbojās agrāk tikai ar alus darīšanu, bet par spirtu nekas nebij dzirdams. Policija atradumu konfiscēja, un E. sastādīja protokolu. Tātad Eilenbergam par spirta slēpšanu būs jāstājas tiesas priekšā. Turklāt vēl jāpiezīmē, ka minētais E. pērno gadu jau tika sodīts ar 3000 rubļiem dēļ neatļautas alus pārdošanas.

Dauguļi. Skolēni velti gaida uz skolotāju. Bijušais “Kurpnieku” skolas skolotājs M. Mieriņš, kurš augustā iestājās skolotāju institūtā Jurjevā, atrakstījis, ka viņš 20. oktobrī ticis iesaukts karā un ielikts junkuru skolā. Inspektors Vitkovskis tikai 15. oktobrī, kad pagasta skolas mācība jāiesāk, paziņoja pagasta valdei, ka “Kurpnieku” skolā par skolotāju viņš ielicis Salacas elementārskolas skolotāju Jurjānu. Atzīmēts, ka Jurjāns esot cītīgs darbinieks un muzikālisks. Ja J. līdz 20.oktobrim neesot ieradies, tad uz šo vietu nenākšot, citu ielikšot. Alga jāmaksājot tikai līdz 1. maijam. 17. oktobrī Jurjāns atbrauca skolu apskatīt. Sūrojās, ka alga niecīga, pat uzturam nepietikšot, tomēr apsolījās te nākt, cerībā, ka nākošā rudenī viņu ievēlēs un alga tiks paaugstināta. Līdz šim vēl J. nav ieradies. Laikam apdomājies un nenāks. Skolēni velti uz skolu sprīžo, nevar un nevar skolotāju sagaidīt.

“Rīgas Ziņas”

Pārtikas preču viltošana arvien biežāk sāk nākt priekšā vietējos tirgos un veikalos. Visvairāk tiek viltoti piens un krējums, kuru pievedumi pēdējā laikā ļoti niecīgi.

Atkal lielāks skaits spekulantu administratīvā kārtā sodīti gan ar naudas un cietuma sodu, gan ar izraidīšanu no Rīgas un vispār kara rajonu apvidiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+