×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Kas jāpaveic, pirms rok ūdenskrātuvi (2)

Foto: Anda KrauzeFoto: Anda Krauze

“Gribam rakt nelielu dīķi. Kādi saskaņojumi vajadzīgi? Kādā attālumā no robežas to drīkst rakt?” PĒTERIS JELGAVAS NOVADĀ

Īpašumā esošajā zemē bez atļaujām nedrīkst ne rakt, ne būvēt.

Jelgavas novada pašvaldības būvvaldes lietvede Ilze Palabinska informē: pēc jaunā būvniecības regulējuma, kas stājās spēkā šā gada 1. oktobrī, visas ēkas un būves iedalās trīs grupās. Būvdarbi veicami saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” un Nr. 550 “Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi”. Saskaņā ar inženierbūvju iedalījumu rakts dīķis ar virsmas laukumu līdz 0,5 ha ir attiecināms uz pirmo grupu.

Būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts – veidlapu var atrast Jelgavas novada mājaslapā, sadaļā “Būvvalde/veidlapas”. Par projektēšanas izmaksām jāinteresējas pie būvuzņēmējiem, kuri nodarbojas ar dīķu rakšanu.

Pašlaik lielākie ierobežojumi dīķa ierīkošanā var būt aizsargājamās dabas teritorijās, lauksaimniecībā izmantojamās zemēs (aramzemē, ganībās, pļavās vai augļu dārzos), meliorētās vai meža zemēs. Dīķa malai jāatrodas vismaz 10 m no caurtekoša novadgrāvja, strauta vai upītes. Tikai rakstiski apstiprinot vienošanos ar kaimiņu, dīķis drīkst atrasties tuvāk par 10 m no kopējās robežas. Jānodrošina, lai izraktais dīķis netraucētu drenāžas sistēmu darbībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būtu ierakstījuši likumā uzreiz-zemes īpašnieks ir beztiesisks.

  2. Lai arī rokot dīķi līdz 0,5 ha platībā būvvalde neizsniegs būvatļauju, tad tomēr jāņem vērā, ka var būt nepieciešami tehniskie noteikumi, ko izdod Valsts vides dienesta reģionālā vides pārvalde. Tas būtu jānoskaidro pirms rakšanas, jo varat iedzīvoties nepatikšanās. Tas no pieredzes.

Draugiem Facebook Twitter Google+