×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Plāno samazināt autoostu izmaksas

Foto - LETAFoto - LETA

Lai veicinātu autoostu izmaksu samazināšanu un darba uzlabošanu, Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi virkni priekšlikumu autoostu darbības sistēmas pilnveidošanai, kuri šodien tika akceptēti valdības komitejā un virzīti izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

Ministri un iesaistītās puses vienojās, ka līdz valdības sēdei vēl notiks viena saskaņošanas sanāksme, kurā vienosies par tiem minimālajiem

standartiem, kurus valsts pašvaldībām apmaksās no sava budžeta saistībā ar autoostu darbības uzturēšanu.

SM iesaka pārskatīt un definēt kritērijus līniju būvēm, kurām valsts uzskata par nepieciešamu saglabāt autoostas statusu un noteikt autobusu iebraukšanas maksas autoostās, nosakot minimālo pakalpojumu apjomu, kas tiks apmaksāts no valsts budžeta.

Ministrija arī rosinājusi iesaistīt pašvaldības autoostu darbības efektivitātes celšanā, kā arī izstrādāt nepieciešamā finansējuma aprēķināšanas un sadales metodiku starp pašvaldībām autoostu sniegto pakalpojumu apmaksai no valsts budžeta līdzekļiem.

Tā kā saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumu Autotransporta direkcijas (ATD) kompetencē ir nodrošināt sabiedriskajam transportam no valsts budžeta iedalīto finanšu līdzekļu administrēšanu, sadali un piešķiršanu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, turpmāk, lai vēl efektīvāk tiktu veikta vienota autoostu reģistrācija un to darbības sistemātiska uzraudzība, kā arī tām paredzēto valsts budžeta līdzekļu administrēšana, normatīvajos aktos noteikt kā atbildīgo institūciju ATD.

SM informē, ka ir izstrādāti grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, papildinot Autotransporta direkcijas kompetenci ar funkciju, kas saistīta ar autoostu reģistrāciju un pārreģistrāciju, autoostu uzraudzības un kontroles funkciju. Kārtību, kādā tiks realizēta autoostu reģistrācija, pārreģistrācija, uzraudzība un kontrole, noteiks Ministru kabinets.

Likumprojektā ir iestrādāts arī deleģējums Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā aprēķinās un autoostām kompensēs ar reģionālo starppilsētu nozīmes un reģionālo vietējās nozīmes maršruta autobusu iebraukšanu autoostā saistītos izdevumus un piešķirs pašvaldībām finansējumu no valsts budžeta attiecīgo autoostu izdevumu segšanai, kā arī kārtību, kādā tiks kontrolēti piešķirto līdzekļu izmantošanas tiesiskums un pareizība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+