×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
1. maijs, 2017
Drukāt

Policija ar asaru gāzi Stambulā izklīdina protestētājus (1)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Turcijas policija pirmdien izmantoja asaru gāzi, lai izkliedētu protestētāju grupu, kas, pretojoties aizliegumam, plānoja doties gājienā uz Stambulas Taksimas laukumu, atzīmējot Darba svētkus, novēroja ziņu aģentūras AFP žurnālists.

Policijas darbinieki mēģināja apturēt ap 200 protestētāju, kas pulcējās Stambulas Eiropas pusē esošajā Gairetepes rajonā un vēlējās doties uz slaveno laukumu, lai gan pašvaldība ir aizliegusi pulcēšanos Taksimā.

Protestētāji no kresi noskaņotām grupām izmantoja plakātus ar saukļiem, kas vērsti pret valdību. “Ilgu mūžu Maija svētkiem, nē diktatoram!” lasāms uz plakātiem.

AFP žurnālista rīcībā esošā informācija liecina, ka vismaz viens protestētājs ir aizturēts.

16.aprīlī Turcijā notika referendums, kurā ar nelielu balsu pārsvaru prezidents Redžeps Tajips Erdoans ieguva savu pilnvaru paplašināšanas tiesības.

Turcijas varasiestādes noteica aizliegumu Taksimas laukumā rīkot jebkādas demonstrācijas. Policija ir norobežojusi laukumu.

Stambulā vairāki tūkstoši cilvēku apmeklēja Darba svētku svinības oficiāli tam atvēlētajā teritorijā netālu no starptautiskās lidostas pilsētas rietumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+