×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Policija Rīgā stingrāk kontrolēs suņu ekskrementu savākšanu (2)

Foto: fotolia.comFoto: fotolia.com

Rīgas pašvaldības policijai uzdots stingrāk kontrolēt, vai suņu īpašnieki sabiedriskās vietās savāc savu mīluļu atstātos ekskrementus, pēc Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdes informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ar lūgumu pastiprināti uzraudzīt mājdzīvnieku saimniekus komitejā vērsās “Rīgas namu pārvaldnieks”, jo vairākkārt konstatēts, ka suņu īpašnieki neievēro prasības savākt ekskrementus aiz saviem suņiem, tādējādi radot papildu darba apjomu sētniekiem.

Pēc pašvaldības norādītā, ņemot vērā, ka iedzīvotāji suņus pastaigās ved gan pirms, gan pēc sētnieku darba laika, lai nodrošinātu tīrību, teritoriju kopšana būtu jānodrošina arī pēc sētniekiem noteiktā darba laika, kas var palielināt pakalpojumu izmaksas iedzīvotājiem.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava dzīvnieka ekskrementus. Ja to nedara, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – uzlikt naudas sodu no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Ja saimnieks pieķerts vairākas reizes gada laikā, naudas sods ir bargāks.

Rīgas dome arī informē, ka vietās, kuras izmanto kā suņu pastaigas laukumus, plānots izvietot informatīvas norādes, atgādinot par vides tīrību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pilsēta ir pilnībā atbrīvota no atkritumu urnām. Tās vairs ir tikai vietām. Tāpēc visas malas pilnas ar mēsliem. Vai policija sekos līdzi arī ielu, ietvju, zālāju, mežmalu, Rīgas mežu stāvoklim, lai tie netiktu piesārņoti un lai tos regulāri koptu?

  2. Būtu labāk domājuši par miskastēm pilsētā, nevis cepušies par suņu sūdiem. Būs miskastes, nebūs arī sūdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+