Latvijā
Rīga

Policija Vecrīgā “atvēsina” pārāk traku šveicieti 16

Rīgas pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policija ceturtdienas vakarā devās uz izsaukumu Vecrīgā, kur kāds iereibis vīrietis uzmācās garāmgājējiem.

Ierodoties notikuma vietā, pie kārtības sargiem pienāca vairāki aculiecinieki un norādīja uz vaininieku, kurš aizticis garāmgājējus, centies viņus apkampt un savu somu metis pa netālu esošās kafejnīcas darbiniekiem, pēc kā nācis klāt un ar muļķīgiem jautājumiem traucējis viņiem darbu.

Veicot pārrunas ar manāmi iereibušo vīrieti, noskaidrots, ka viņš rīta pusē atbraucis uz Latviju no Šveices un apmeties viesnīcā. Vēlāk viņš Vecpilsētā atpūties, taču nespējis atcerēties viesnīcas nosaukumu un kā līdz tai nokļūt. Vīrietis runāja neskaidrā angļu valodā.

Izsaukti Tūrisma nodaļas darbinieki, kurus gaidot ārzemnieks, stāvot pretī policijas automašīnai, sāka atdarināt dzimumakta kustības un atzinās mīlestībā policijas operatīvajam transportlīdzeklim. Vīrieša ākstīšanās robežojās ar draudiem fiziski izrēķināties ar policijas darbiniekiem.

Jautājot tūristam par narkotisko vielu lietošanu, vīrietis atzinās, ka smēķējis marihuānu, pēc kā izskaidrots, ka Latvijā marihuānas smēķēšana ir aizliegta. Pēc brīža vīrietis vairākkārtīgi centās ar savu galvu iesist pa operatīvā transportlīdzekļa motora pārsegu. Kārtības sargi vīrieti satvēra un viņa galvu pavirzīja nost no transportlīdzekļa, lai viņš nenodarītu sev kaitējumu.

Ņemot vērā vīrieša neadekvāto uzvedību, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri pēc vīrieša apskates nolēma viņu hospitalizēt uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru. Drošības apsvērumu dēļ mediķi pavadīti līdz ārstniecības iestādei. Par notikušo uzsākta lietvedība.

LA.lv