Pasaulē
Eiropa

Policija veikusi kratīšanu bēgļu mītnē Hamburgā 0

Kadrs no video

Vācijas policija veikusi kratīšanu bēgļu mītnē, kur dzīvojis piektdien Hamburgas lielveikalā uzbrukumu sarīkojušais vīrietis.

Policija atteikusies sniegt komentārus par kratīšanas rezultātiem bēgļu mītnē Hamburgas Langenhornas rajonā.

Piektdien Hamburgā kāds vīrietis ar nazi uzbruka cilvēkiem lielveikalā, vienu nogalinot un sešus ievainojot. Tabloīds “Bild” ziņoja, ka uzbrucējs saucis “Allahu Akbar”.

Aizdomās turamas “iegājis lielveikalā Hamburgas Barmbekas rajonā un pēkšņi sācis uzbrukt pircējiem”, paziņoja policija. Viens cilvēks no gūtajiem ievainojumiem miris.

Aizdomās turamais pēc tam bēdzis no lielveikala, taču viņam dzinušies pakaļ notikuma aculiecinieki un brīdinājuši policiju. Īsu brīdi vēlāk uzbrucējs pievārēts.

Varas iestādes paziņoja, ka uzbrukumā aizdomās turētais ir 26 gadus vecs vīrietis, kurš dzimis Apvienotajos Arābu Emirātos. Policija vēl mēģināja noskaidrot viņa pavalstniecību.

Hamburgas mērs Olafs Šolcs paziņoja, ka uzbrucējs ir noraidīts patvēruma meklētājs, kura izraidīšana bijusi bloķēta personas dokumentu trūkuma dēļ. Mērs sacīja, ka “ļaunā” uzbrukuma motīvs bija naids.
Policija paziņoja, ka nogalinātais vīrietis ir 50 gadus vecs Vācijas pilsonis.

Pieci no ievainotajiem ir guvuši durtas brūces, un daži ir nopietni ievainoti. Vēl viens vīrietis tika ievainots, pieveicot uzbrucēju.

LA.lv