×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Policisti apdāvina daudzbērnu ģimenes


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas pašvaldības policija (RPP) divreiz gadā – pirms Lieldienām un Ziemassvētkiem – rīko labdarības akciju, kuras laikā saziedotās mantas un pārtikas produkti tiek nogādāti attālāku novadu daudzbērnu ģimenēm. 


 

Dagdānieši piesakās paši

Akcijas idejas autore Vija Lāce stāsta, ka agrāk šo atbalstu saņēma viena daudzbērnu ģimene, bet pēdējos gados saziedoto mantu un naudas ir tik daudz, ka vienā braucienā iespējams atbalstīt vairākas ģimenes, pirms tam noskaidrojot katras ģimenes konkrētās vajadzības. Šoreiz saziedotās lietas pirms Lieldienām vairākās automašīnās aizceļoja uz Dagdas novadu, kur tās gaidīja piecas daudzbērnu ģimenes.

Novada sociālais dienests par policistu labdarības akciju uzzināja no “Latvijas Avīzes”. Dagdānieši pērnruden sazinājās ar RPP un lūdza palīdzēt novada trūcīgajām ģimenēm, kuras sociālās darbinieces raksturoja kā labvēlīgas, pozitīvas, kas pašas daudz dara un cenšas, arī bērni sekmīgi mācās un aktīvi piedalās skolas dzīvē. Ierobežoto līdzekļu dēļ tām nav iespējams saviem spēkiem tikt pie mēbelēm, ledusskapja, gāzes plīts un citām vajadzīgām, vēlamām mantām.

“Iemesls tam ir augstais bezdarba līmenis, tā ir viena no galvenajām problēmām, kāpēc cilvēki nespēj nopelnīt pietiekami daudz. Arī pašvaldības finanšu iespējas ir ierobežotas,” skaidro Dagdas novada sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Jolanta Zvidriņa.

Patlaban trūcīgajām ģimenēm ar bērniem tiek nodrošināts GMI pabalsts 35 lati uz katru ģimenes locekli, mājokļa pabalsts – 20 lati ceturksnī jeb 80 lati gadā, arī brīvpusdienas skolā un 50% atlaide maksā par bērnudārzu. No pagājušā gada atjaunots 20 latu pabalsts skolai nepieciešamo preču iegādei, sākot jauno mācību gadu, katram bērnam – skolēnam no trūcīgas ģimenes. Tāpat trūcīgām ģimenēm paredzēts arī pabalsts pakalpojumu apmaksai iedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšanai. Šis pabalsts tiek piešķirts ļoti mērķtiecīgi un nosakot konkrēti ģimenes vajadzības, izvērtējot personu līdzdarbību un sasaistot ar sociālā darba procesā sastādīto un īstenojamo rehabilitācijas plānu.

 

Latgalē 
jau iedzīvojušies 
Dagda8_TS_6

Enerģiskā, optimistiskā mamma Inga Janitēna stāsta, lai gan strādā kokzāģētavā, tomēr ar nopelnīto knapi pietiek iztikai un zālēm bērnu slimošanas reizēs. Pirms gada viņa ar savām trim atvasēm no Burtniekiem pārcēlās uz Dagdas novada Ezernieku pagastu. “Izlasīju sludinājumu, ka šejienes gaterim vajadzīgi strādnieki. Darbs bija izšķirošais,” Inga pamato dzīves vietas maiņu. Darbs kokzāģētavā nav viegls, bet viņai patīkot. Labprāt strādājot arī virsstundas, lai tikai nopelnītu vairāk.

Pašvaldība Ingai ar bērniem ierādījusi mitekli ar plašu virtuvi un divām istabām. Tiesa, ērtību te pamaz – pašiem jākurina plīts, pa stāvajām kāpnēm uz otro stāvu jānes malka, tomēr Inga nesūdzas. Vecākā meita Viktorija mācās Ezernieku vidusskolā, bet trīsgadīgā Konstance un sešgadīgais Aleksandrs apmeklē bērnudārzu. Pavasarī Inga iekops dārziņu, audzēs kartupeļus un dārzeņus. Pagājušajā vasarā mežā lasījusi mellenes. Dienā piecu stundu laikā nopelnījusi vidēji 27 latus! Tas bijis labs papildinājums ģimenes budžetā.

Ziemā visi četri galvenokārt mitinās virtuvē, jo tad, apkurinot tikai vienu telpu, ietaupās malka. Sieviete pateicīga par pašvaldības atsaucību – palīdzība ne reizi neesot atteikta. Kad slimoja bērni, atbalstīja materiāli un palīdzēja iegādāties zāles, arī pie ārsta aizveda. Remonts vienā istabā tiek veikts ar pašvaldības atbalstu. “Kaut vairāk būtu tik pretimnākošu pagastu!” saka Inga. Sociālā darbiniece Aina Vonda apstiprina, ka katrs bērniņš novadā, kur sarūk iedzīvotāju skaits, esot ieguvums. Redzot māmiņas neatlaidību, darbīgumu, esot prieks palīdzēt.

 

Kam gultas, 
kam ledusskapis

Rīgas Pašvaldības policija Ingai Janitēnai un viņas trim bērniem aizveda trīs gultas, tiesa, lietotas, arī skapi, krēslus, tāpat pārtiku – vairākus kilogramus miltu, cukura, raugu, žāvētu gaļu, konservus, arī saldumus un rotaļlietas.

Dagda10_TS_6Kuplajai Andra un Natālijas Pauliņu ģimenei, kas drīzumā pasaulē ierodamies gaida septīto bērniņu, tika drēbju skapis, rakstāmgalds, dīvāns, vēl citas lietas un, protams, pārtika. Natālijas vecākā meita jau savā dzīvē, precējusies, bet 18 gadus vecā Kristīne mācās Dagdas arodvidusskolā, Inese (11 g.) un Andris (9) – Ezernieku vidusskolā, piecgadīgā Regīna apmeklē bērnudārzu, bet mazais Jānītis dzīvojas pa mājām. Tēvs Andris Pauliņš sezonas laikā strādā par traktoristu kooperatīvajā sabiedrībā, bet darba netrūkst arī savā saimniecībā. Ģimene tur gotiņu, cūkas, audzē teles, vistas, apstrādā gan savu mantoto, gan no kaimiņu pensionāriem iznomāto nelielo zemes platību.

Šķaunes pagastā dzīvo Jekaterina Batņa, kas pēc vīra nāves viena audzina piecus bērnus – Vladislavu (17), Katrīnu (8), dvīņus Dzintaru un Elizabeti (abiem 4 gadi) un gadu veco Patrīciju. Ģimene iekopusi dārzu, tur kazas. Nesen no daudzdzīvokļu nama divistabu dzīvokļa pārcēlās uz veco aptiekas māju. Jaunā mītnes vieta pagaidām pustukša. Rīgas pašvaldības policisti sagādāja gāzes plīti, datoru, segas, gultas veļu, kā arī remontam vajadzīgos materiālus – tapetes, krāsu, linoleju. Redzot bagātīgo dāvanu klāstu un bērnu priecīgās sejas, Jekaterina asarām acīs pateicās: “Esmu tik laimīga…”

 

Dāvanas tika arī Ivetas un Dmitrija Muravsku ģimenei, kurā aug trīs bērni un kurā abi vecāki ir bezdarbnieki, kā arī Kristīnei Skrebai, kas viena audzina četrus bērnus. Šai ģimenei tika ledusskapis, bērnu gultiņa, drēbes, rotaļlietas, produkti.

RPP saimniecības daļas vadītāja Vija Lāce ar prieku pavēsta, ka labdarības akcija vēršas plašumā, šoreiz tajā piedalījās ne tikai policisti, bet arī citi interesenti. Jūrmalniece Lidija Beļskaja, rīdziniece Dzintra Ulste, Vizma Reniņa, Irina Sokolova, Lolita Sīmane daudzbērnu ģimenēm dāvāja mēbeles, slēpes, slidzābakus, velosipēdu, traukus, lelles, apģērbu, bet SIA “Charlot” un SIA “RDG” – rakstāmgaldu, traukus un kancelejas preces.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+