Latvijā
Rīga

Policisti ar protokoliem nolīmē logu, lai glābtu pārkarsušā auto atstātu suni 16

Foto RPP

Piektdien kārtības sargi izglābuši sakarsušā mašīnā atstātu suni, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

RPP saņēma informāciju no kāda Imantas lielveikala apsarga, kurš ievērojis automašīnu, kurā bija ilgstoši atstāts suns.Ierodoties notikuma vietā, sastapts veikala apsargs, kurš norādīja uz tumšas krāsas automašīnu. Transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā tiešos saules staros atradās garspalvainais suns.

Apskatot automašīnu, konstatēts, ka vienā no logiem ir atstāta neliela sprauga, taču policisti, iebāžot pirkstus transportlīdzekļa salonā, konstatēja, ka salons tik un tā ir uzkarsis. Bija arī redzams, ka sunim nav atstāts trauks ar ūdeni, tomēr vienlaikus suns luncināja asti.

No veikala apsarga noskaidrots, ka pulksten 7.00 gājis apgaitā un automašīnu ievērojis, taču nodomājis, ka tās īpašnieks uz neilgu laiku aizgājis. Vīrietis pāris stundas vēlāk gājis atkārtotā apgaitā un ievērojis, ka automašīna ar visu suni joprojām atrodas stāvlaukumā.

Izvērtējot visus apstākļus, kārtības sargi pirms izsist automašīnai stiklu, nolēma pameklēt auto saimnieku. Pirms tam policisti nekavējoties uz notikuma vietu izsauca veterinārārstus, taču automašīnas aizmugurējo stiklu pilnībā nolīmēja ar neaizpildītiem protokoliem, lai suņuks būtu ēnā un viņam nespīdētu virsū tieši saules stari.

Ņemot vērā, ka automašīna bija novietota lielveikala stāvvietā, policisti caur veikala skaļruņiem trīs reizes aicināja konkrētās automašīnas īpašnieku nekavējoties ierasties pie sava transportlīdzekļa, taču bez rezultātiem. Policisti arī aptaujāja cilvēkus no blakus esošajām iestādēm, taču automašīnas īpašnieks nepieteicās.

Pēc pārdesmit minūtēm beidzot ieradās automašīnas īpašniece, un suņuks tika izlaists no sakarsušā transportlīdzekļa. Veterinārārsti, kuri bija ieradušies notikuma vietā, pārbaudīja dzīvnieka veselības stāvokli, un suņa saimniecei deva norādījumus novērot suni un veikt veselības pārbaudes.

Ar suņa īpašnieci veiktas pārrunas, kuru laikā noskaidrots, ka sieviete strādājot tajā pašā lielveikalā, kurā trīs reizes izziņots ierasties pie sava transportlīdzekļa, taču saimniece nolēmusi šos rīkojumus ignorēt.

Kārtības sargi sievieti informēja, ka šādi tiek pārkāpti dzīvnieka turēšanas noteikumi, par ko likumā paredzēta atbildība. Sieviete uz policistu jautājumiem atbildēja, ka tie esot muļķīgi un nekas neesot noticis. Tāpat suņa saimniece vēlējās pamest notikuma vietu.

Uz aizrādījumiem par to, ka sunim nav atstāts ūdens, dzīvnieka īpašniece norādīja uz aizskrūvētu piecu litru ūdens pudeli, sakot, ka ūdens transportlīdzeklī esot bijis. Sieviete, izlaižot suņuku, atskrūvēja pudeli un no rokas iedeva sunim padzerties. Tāpat nav skaidra sievietes motivācija, ierasties uz darbu ar suni, atstājot to ieslēgtu automašīnā.

Saistītie raksti

Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība, un suņa saimnieces atbildība tiks izvērtēta.
Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka automašīnās nekādā gadījumā nedrīkst atstāt nepieskatītus bērnus vai mājdzīvniekus. Īpaši tad, ja auto atrodas tiešos saules staros, jo šāda rīcība var nopietni apdraudēt bērnu vai dzīvnieku veselību.

Diemžēl policijas pieredze liecina, ka daļai autovadītāju vairāk par dzīvu radību veselību rūp viņu auto, tādēļ policija atgādina arī to, ka šādās situācijās kārtības sargi ir tiesīgi arī izsist auto stiklu, lai novērstu iespējamo apdraudējumu.

LA.lv