×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Polija pieprasa Krievijai atdot Kačiņska lidmašīnas atlūzas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis trešdien pieprasīja Krievijai atdod Varšavai 2010.gadā netālu no Smoļenskas, Krievijas rietumos, avarējušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas atlūzas.

“Ja Krievija vēlas no mūsu puses cieņu un pragmatismu, tad mēs sagaidām to pašu no viņiem,” Polijas ziņu aģentūrai PAP sacīja ministrs.

“[Krievijas prezidents Vladimirs] Putins apgalvo, ka viņš ir gatavs darīt visu, lai atjaunotu dialogu. Šī ir mana atbilde – nav vajadzīgs darīt visu, sāciet ar lidmašīnas “Tupolev 154″ atlūzu atdošanu un atceliet pret Poliju noteiktās ekonomiskās sankcijas,” norādīja Vaščikovskis.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Kačiņskis un daudzas augstas Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+