×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Politoloģe: Cerēt uz “mūžīgo sasilumu” Latvijas un Krievijas starpā ir naivi (1)

ozolina_zaneta2

Cerēt uz “mūžīgo sasilumu” Latvijas un Krievijas starpā ir naivi, komentējot gaidāmo notikumu – tautas nobalsošanu par krievu valodas statusu un pusēm būtisko kalendāro datumu tuvošanos – ietekmi uz abu valstu attiecībām, aģentūrai LETA sacīja politoloģe Žaneta Ozoliņa.

“Latvijas un Krievijas attiecībās vienmēr ir tā saucamie “sasaluma” un “atsaluma” periodi, un tas ir visnotaļ raksturīgs mūsu valstu savstarpējām attiecībām jau gadu garumā. Līdz ar to iedomāties, ka notiks pēkšņi kāda principiāla pārbīde uz “mūžīgo sasilumu”, ir visnotaļ naivi,” vērtēja eksperte.

Viņa arī piebilda, ka Krievijas neizteiktais protests Latvijas kandidāta Nila Muižnieka ievēlēšanai par Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisāru vēl nenorāda uz principiālām izmaiņām Latvijas un Krievijas attiecībās. “Latvijas un Krievijas attiecības ir visnotaļ sarežģītas un daudzveidīgas, lai viena amata pretendenta atbalstīšana vēl nenozīmētu, ka šajā sarežģītajā attiecību tīklā varētu runāt par principiālām izmaiņām,” teica Ozoliņa.

LETA jau ziņoja, ka jaunievēlētais EP cilvēktiesību komisārs intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka Krievijas pārstāvjiem nebija kategorisku iebildumu viņa ievēlēšanai jaunajā amatā. Pēc viņa domām, tas liecina, ka abu valstu attiecībās vērojams progress.

“Katrā ziņā labi ir, ka nebija tā – Muižnieks nekādi nevar darīt šo darbu tāpēc, ka Latvijai un Krievijai ir sarežģītas attiecības. Tā nebija. Tas gan liecina par progresu Latvijas un Krievijas attiecībās pēdējos gados. Es esmu pietiekami profesionāls, pragmatisks un līdzsvarots savos vērtējumos, un tur grūti piesieties,” teica komisārs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+