Mobilā versija
+14.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
8. februāris, 2012
Drukāt

Politoloģe: Cerēt uz “mūžīgo sasilumu” Latvijas un Krievijas starpā ir naivi (1)

ozolina_zaneta2

Cerēt uz “mūžīgo sasilumu” Latvijas un Krievijas starpā ir naivi, komentējot gaidāmo notikumu – tautas nobalsošanu par krievu valodas statusu un pusēm būtisko kalendāro datumu tuvošanos – ietekmi uz abu valstu attiecībām, aģentūrai LETA sacīja politoloģe Žaneta Ozoliņa.

“Latvijas un Krievijas attiecībās vienmēr ir tā saucamie “sasaluma” un “atsaluma” periodi, un tas ir visnotaļ raksturīgs mūsu valstu savstarpējām attiecībām jau gadu garumā. Līdz ar to iedomāties, ka notiks pēkšņi kāda principiāla pārbīde uz “mūžīgo sasilumu”, ir visnotaļ naivi,” vērtēja eksperte.

Viņa arī piebilda, ka Krievijas neizteiktais protests Latvijas kandidāta Nila Muižnieka ievēlēšanai par Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisāru vēl nenorāda uz principiālām izmaiņām Latvijas un Krievijas attiecībās. “Latvijas un Krievijas attiecības ir visnotaļ sarežģītas un daudzveidīgas, lai viena amata pretendenta atbalstīšana vēl nenozīmētu, ka šajā sarežģītajā attiecību tīklā varētu runāt par principiālām izmaiņām,” teica Ozoliņa.

LETA jau ziņoja, ka jaunievēlētais EP cilvēktiesību komisārs intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka Krievijas pārstāvjiem nebija kategorisku iebildumu viņa ievēlēšanai jaunajā amatā. Pēc viņa domām, tas liecina, ka abu valstu attiecībās vērojams progress.

“Katrā ziņā labi ir, ka nebija tā – Muižnieks nekādi nevar darīt šo darbu tāpēc, ka Latvijai un Krievijai ir sarežģītas attiecības. Tā nebija. Tas gan liecina par progresu Latvijas un Krievijas attiecībās pēdējos gados. Es esmu pietiekami profesionāls, pragmatisks un līdzsvarots savos vērtējumos, un tur grūti piesieties,” teica komisārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ziniet ko -jus tur augsa…. izbeidziem mums te gvelzt LATVIESIEM LATVIJA SO DEMOGOGIJU PA KRIEVIJU—– VALSTIS VAR LOTI LABI UN DRAUDZIGI SADZIVOT— NEVAJAG PASIEM VILKT POAGATNIO LIDZI KA MURGU-UN VAINOT TAGADNES KRIEVIJU PAR PAGATNES PAAUDZES KLUDAM- ATSTAJIET VESTUREI REIZ ARHIVU PLAUKTINOS!!!! TO KU JUS RUNAJAT PAR KRIEVIJAS PAGATNI -TAGADNE…nav jamekle ari musu ,,VALDIBAS,, strategija-nevardarbigu GENOCIDU -PRET SAVIEM TAUTIESIEM—DOMAJIET LABAK KA SAGLABT LATVIESUS LATVIJA-DOMAJIET PAR BIZNESIEM,ATTISTIBU TEPAT LATVIJA,KA UZLABOT DEMOGRAFISKO SITUACIJU,KA PANAKT BERNU DZIMSTIBU- VAI JUS JEFINI GALIGI NESAPROTAT KO DARAT????? KO DARAT PASI AR SAVU TAUTU-TAS DZIVI-AR LATVIJU UN TAS VERTIBAM—AT MUSU VIENU NO LIELAKAM VESTURISKAKAM VERTIBAM-LATU?…. VAI ESAT STIMULEJUSI ZEMNIECIBU …KOOPERETIES-UN RAZOT LABU KVALITATIVU PRODUKCIJU- EKOLOGISJKI TIRU?-MUMS TIK AUGLIGAS ZEMES AIZAUG… TE VEL RUNAS -PACITAM VALSTIM…UN NEIESPEJAMIBU DRAUDZIGAM LABAM ATTIECIBAM- …MULKU BARS JUS… JA PASI BUSIM DRAUDZIGI UN ATSAUCIGI,ATTISTITI-UN SEVI CIENOSI -LATVIESI-ARIKAIMINI MUS CIENIS UN PIENEMS UN SADARBOSIES— NETICAM-MES ..LIELAIS VAIRUMS NETICAM JUS-TUR VALDIBA…LABAK DEMISIONEJIET LABPRATIGI….

Draugiem Facebook Twitter Google+