×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2016
Drukāt

Politologs: Prezidents ar uzrunu centās tuvināties tautai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar savu gadu mijas uzrunu tautai turpina veidot tēlu, ka ir tuvs vienkāršajiem valsts iedzīvotājiem, cenšoties pārvarēt plaisu, kas pastāv starp valsts varu un pilsoņiem, komentējot prezidenta Jaungada svētku runu, aģentūrai BNS sacīja politologs un Latvijas Universitātes (LU) profesors Ojārs Skudra.

Skudra atzina, ka prezidenta uzruna gadu mijā bijusi atbilstoša, lai arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kas tautu uzrunāja pirms viņa, tā bijusi pārdomātāka. Prezidents izvēlējies klasisku un atbilstošu svētku runas stilu, kuru arī veiksmīgi ieturēja.

Vienlaikus var īpaši akcentēt, ka Vējonis nerunāja tikai par valsti kopumā, bet centās uzrunāt katru iedzīvotāju. “No šāda viedokļa prezidents lika akcentu uz plaisas pārvarēšanu starp valsti un iedzīvotājiem. Nevajadzētu cerēt, ka viņš ir tik naivs, ka uzskatīt, ka ar vienu runu tas ir izdarāms, tomēr prezidents turpina radīt tēlu, ka ir tuvs pilsoņiem, pārstāv visu vēlmes un [pūlas] mazināt neiuzticēšanos valsts varai,” sacīja Skudra. Profesors akcentēja, ka šajā gadījumā ar valsts varu būtu jāsaprot valdība un saeima, jo Vējonim pašam ir visai augsts sabiedrības atbalsts.

Valsts prezidents, kurš pirmo reizi šajā amatā sacīja uzrunu gadumijā, vēlēja 2016.gadā būt vēl drosmīgākiem, jo tikai drosmīgi cilvēki spēj mainīt sevi un pasauli sev apkārt. Savā uzrunā Vējonis neskāra ne aktuālās politiskās, ne ekonomiskas norises valstī.

“2016.gadā novēlu jums būt vēl drosmīgākiem, jo tikai drosmīgi cilvēki spēj mainīt sevi un pasauli sev apkārt. Noticiet saviem nomoda sapņiem, nebaidieties no lieliem mērķiem un izdariet visu, lai paveiktu plānoto! Esiet drosmīgi stāties pretim atrunām, kas attur no mērķu īstenošanas! Un speriet pirmo soli, lai piepildītu savus sapņus! Jums ir viss, lai to izdarītu! Drosme darīt lielas lietas ir iedvesmojusi latviešus no paaudzes paaudzē ar pārliecību veidot savu un Latvijas nākotni,” teica prezidents.

Viņš uzsvēra domu, ka valsts esam mēs paši.

“Cik stiprs būs katrs no mums, tik stipra būs mūsu nācija. Mēs esam tie, kas šīs vērtības aiznesīs nākotnē. No mums ir atkarīgs tas, vai pievienosim tām klāt kaut ko vērtīgu no tagadnes. Esiet drosmīgi veidot tagadni, ko atcerēsies vēl gadu desmitiem! Lai mūsu bērni būtu lepni dzīvot Latvijā,” teica Vējonis.

Viņš aicināja būt kā Latgales cilvēki – sirsnīgi un dāsni, kā kurzemnieki – neatlaidīgi un lepni, kā Zemgales ļaudis – apdomīgi un strādīgi, kā vidzemnieki – iedvesmas pilni un radoši, kā rīdzinieki – rosīgi un uzņēmīgi.

“Man ir gods šajā mirklī Jums vēlēt raženu un bagātu Jauno gadu! Uzsaucu tostu par jūsu panākumiem, par veseliem, laimīgiem un stipriem Latvijas cilvēkiem, kuplām ģimenēm un smaidošiem bērniem! Par mūsu tautu un mūsu Latviju,” vēlēja Vējonis.

Jau ziņots, ka Vējonis, atšķirībā no sava priekšteča amatā Andra Bērziņa, jaungada svētku uzrunu izvēlējies teikt 31.decembra vakarā. Bērziņš uzskatīja, ka īsi pirms pusnakts nav īstais brīdis, kad teikt nopietnas runas, jo tad cilvēki ir aizņemti ar gatavošanos jaunā gada sagaidīšanai.

Vējonis Valsts prezidenta amatā stājās 2015.gada 8.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šim prezidentam nav ko slēpt no tautas. Nekādi jocīgi viesi no Maskavas pie viņa ari nebraukā un tas ir labi. Nav skaidrs tikāi, kā viņš ir apmaldījies tajā ZZS partijā. Tiem jau mūžīgi galva smiltīs.

  2. Bērziņš jau vispār uzvedies kā tas strāus. Gan ne gadu mijā, ne savas prezedentūras laikā tā arī nav pateicis neko paliekošu.

Draugiem Facebook Twitter Google+