Latvijā
Politika

Politologs: Trampam būs daudz jāstrādā sabiedrības polarizēšanās mazināšanai 16

Ivars Ījabs. Foto – Dainis Bušmanis

Ja par ASV prezidentu tiks ievēlēts republikāņu kandidāts Donalds Tramps, viņam būs daudz jāstrādā sabiedrības polarizācijas mazināšanai, uzskata politologs Ivars Ijabs.

Pašreizējos vēlēšanu rezultātus politologs vērtē kā normālus, norādot, ka tas ir demokrātijas procesa iznākums, turklāt Ijabs nebija viens no tiem ekspertiem, kurš prognozēja Hilarijas Klintones pārliecinošu uzvaru vēlēšanās.

Pēc politologa domām, būs jāskatās, cik ātrā tempā Tramps kļūs par “normālu” prezidentu, uzsverot, ka viņam būs gaidāms smags un nopietns darbs – ne tik daudz ārpolitiski, bet iekšpolitikā.

Ijabs pauda, ka ASV sabiedrība ir ļoti polarizēta, to apliecinot arī daudzu minoritāšu pārstāvju izteikumi par valsts pamešanu gadījumā, ja tiks ievēlēts tieši Tramps. Tāpēc Trampam tādā gadījumā būs daudz jāstrādā šī jautājuma atrisināšanā.

Tāpat eksperts izteicās, ka Eiropas Savienībai ir laiks arī pašai domāt par savu drošību – neatkarīgi no nākamā ASV prezidenta. Tomēr politologs uzskata, ka “Trampa sauklis padarīt ASV atkal lielisku nenozīmē savu partneru piečakarēšanu”.

Jautāts par Trampa sadarbību ar Krieviju, Ijabs sacīja, ka, visticamāk, būtu jābaidās no attiecību pasliktināšanās, nevis “lielas draudzības”, piebilsot, ka abām valstīm ir objektīvi atšķirīgas intereses.

LA.lv