×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. aprīlis, 2015
Drukāt

Populārākie politiskie spēki martā joprojām ir “Saskaņa”, ZZS un “Vienotība” (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Arī martā partiju reitingi nav būtiski mainījušies un populārākie politiskie spēki joprojām ir “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī “Vienotība”, liecina “Latvijas faktu” veiktā aptauja.

Ja Saeimas vēlēšanas notiktu martā, “Saskaņu” atbalstītu 18,7% respondentu, ZZS – 11,9%, “Vienotību” – 10,2%, bet nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – 7,8% aptaujāto. Arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pārvarētu 5% slieksni, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā, – par šo politisko spēku bija gatavi balsot 5,1% aptaujāto.

Pārējās partijas 5% barjeru martā nepārvarētu. Par partiju “No sirds Latvijai!” (NSL) martā bija gatavi balsot 3,8% respondentu, par “Latvijas attīstībai” – 0,3%, par “Jauno konservatīvo partiju” – 0,4%, par “Vienoti Latvijai” – 0,5%, bet par “Latvijas Krievu savienību” – 0,6%.

Vēl 14,1% respondentu norādījuši, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 26,4% vēl nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu.

Līdzīgi reitingi poliskajiem spēkiem bija arī februārī. Toreiz atbalstu “Saskaņai” pauda 18,1% respondentu, ZZS – 12,7%, “Vienotībai” – 9,8%, VL-TB/LNNK – 7,7%, LRA – 3,6%, bet NSL – 3,4%. Arī vairākos iepriekšējos mēnešos partiju reitingi būtiski nemainījās.

“Latvijas faktu” vadītājs Aigars Freimanis aģentūrai iepriekš LETA sacīja, ka pēdējos mēnešos situācija stabilizējusies vai pat “iesaldējusies” un partiju popularitātes izmaiņas galvenokārt svārstās statistiskās standartkļūdas robežās. Sociologs šādu politisko spēku reitingu stabilizēšanos skaidroja ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, to ietekmējot starptautiskā ģeopolitiskā situācija, cilvēki kļūst atturīgāki, līdz ar to attieksmes maiņas nav straujas. Tāpat tas varētu būt saistīts ar “vairākus mēnešus potēto” par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kas ir būtisks mūsu valsts reputācijas jautājums, klāstīja Freimanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Brigmanis ir latviešu mazo zemnieku un latviešu tautas slepkava.

 2. Pagājušo nedēļ varēja lasīt internetā kad Vienotība pēc kaut kādas aptaujas ir ceturtajā vietā . Bet te jau ir trešajā. Dīvaina aptauja. Kad tik beigās neizrādās kad tā Vienotība ir kādā piektā vietā.

 3. Interesanti,Latvija atbalsta kremlla atbalstitu partiju saskanna?!

 4. "Latvijas fakti" = Krievijas fakti Atbildēt

  Netiču šīm “aptaujām” it nemaz. Tās ir propagandas ierocis.

 5. Rodas pamatotas aizdomas, ka šo aptauju organizējis “salašņu centrs”, vai arī šādas aptaujas notiek kaut kur “paralēlajā Latvijā”. Loģiska izskaidrojuma laikam nav.

 6. “Latvijas fakti” jau mēnešiem ilgi nodarbojas ar Putina režīma partijas satelīta “Saskaņas” reklamēšanu. Cik par šo reklāmu S viņiem maksā? Krievijas ekspremjers Kasjanovs raidījumā 1:1 skaidri noraksturoja S sadarbību ar Putina partiju, kā antidemokrātisku, uzsverot, ka šim režīmam un kontaktiem ar to nav nekāda sakara ar Krievijas tautu. Ir nožēlojami, ka Latvijā to visu neredz un vēl aptaujās S regulāri piešķir pirmās vietas, līdzīgi kā tas bija ar nacistu partijas reitingiem pirms 2. pasaules kara.

 7. …. Saskana – SX partija, nevaretu but legala partija likumiga valsti … jo tas un tas biedru pretvalstiska nezinama mera legala sadarbiba ar agresoras un LR draudigas valsts varas politisko asociaciju ir NELIKUMIGA pec LR Satversme un tas Kriminalikuma !

  … Kas pasuta sadas aptaujas un kadiem merkiem … vai tas ir likumigas, vai likums jamaina …. jo tiek atspogulota tikai pasutitaju, parasti partiju, V, ZZS vai SX vajadziba, bet legitimas partijas ka NA rezultati talu neatbilst realitatei, par 50%, jau vairakas velesanas aptaujas !?

  …Kamdel valsts drosibas un velesanas institucijas atlauj pasreizeja valstij draudosa vispareja politiska situacija dazam interesu grupam stradat nezinama virziena propogandejot to intereses …

Draugiem Facebook Twitter Google+