Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

ES fondu informācija – vienā portālā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels.com

Patlaban sadrumstaloto informāciju par Eiropas Savienības (ES) fondiem varētu koncentrēt vienā portālā – “esfondi.lv”.

 

Finanšu ministrija (FM) izsludinājusi iepirkumu par tīmekļa vietnes “esfondi.lv” arhitektūras un tehniskās specifikācijas iz­strādi. Iepirkuma mērķis ir izstrādāt ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda vienotas tīmekļa vietnes “esfondi.lv” tehnisko specifikāciju un lietotāju vajadzībām atbilstošu tīmekļa vietnes arhitektūru.

Ministrija norāda, ka patlaban iestāžu informācija par ES fondu iespējām un ieguldījumiem pārklājas, līdz ar to tā dublējas dažādās tīmekļa vietnēs un ir izkaisīta, grūti pārskatāma.

Esošā situācija padara sarežģītu ES atbalsta informācijas meklēšanu un pagarina ceļu līdz vajadzīgās informācijas atrašanai.

ES fondu administrēšana ir organizēta vairākos līmeņos. Administrēšanā ir iesaistītas daudzas iestādes – visas ministrijas, tajā skaitā dažādas starpniekinstitūcijas, piemēram, “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Nodarbinātības valsts aģentūra, biedrības, klasteru kompetences centri u. c.

Saistītie raksti

“Katrai iestādei atkarībā no tās funkciju rakstura savā tīmekļa vietnē ir ES fondu sadaļa vai pat atsevišķa tīmekļa vietne ar sarežģītu, apjomīgu iekšējo struktūru,” uzskata FM. Līdz ar to iecerēts informāciju par sniegto ES atbalstu un pieejamām iespējām centralizēt portālā “esfondi.lv”.

LA.lv