×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. maijs, 2013
Drukāt

Portugālē atlaidīs 30 000 valsts sektorā strādājošo

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Īstenojot starptautisko aizdevēju pieprasītos taupības pasākumus, Portugālē paredzēts atlaist 30 tūkstošus valsts sektorā strādājošo, paziņojis šīs valsts premjerministrs Pedru Pasušs-Koelju. Tas nozīmē, ka darbu zaudēs 5% no pašlaik valsts sektorā strādājošajiem 600 tūkstošiem cilvēku.

Televīzijas uzrunā tautai 3.maija vakarā Pasušs-Koelju arī sacīja, ka pensionēšanās vecums tiks palielināts no 65 līdz 66 gadiem un valsts ierēdņiem nedēļā būs jāstrādā 40 stundas pašreizējo 35 stundu vietā.

Portugāles premjers uzrunā informēja par savas labēji centriskās valdības vidējā termiņa programmu, kas līdz 2016.gadam ļaus valsts budžetā ietaupīt sešus miljardus eiro (4,2 miljardus latu). Šie pasākumi ir nepieciešami, lai Portugāle varētu saņemt starptautiskā aizdevuma kārtējo maksājumu.

Pasušs-Koelju uzsvēra, ka jaunais taupības plāns arī ļaus izvairīties no otra starptautiskā aizdevuma lūgšanas. Plānots, ka, īstenojot šo programmu, Portugāles valsts budžeta deficīts samazināsies līdz 5,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) šogad, 4,0% nākamgad un 2,5% 2015.gadā, un līdz ar to tas jau būs zem Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem budžeta deficīta griestiem 3,0% no IKP.

Plānam vēl jāsaņem piekrišana no starptautiskajiem aizdevējiem – ES, Eiropas Centrālās bankas un Starptautiskā valūtas fonda (SVF), kas Portugālei pirms diviem gadiem piešķira 78 miljardu eiro (51 miljarda latu) aizdevumu ekonomikas glābšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+