Sports
Basketbols

Porziņģis par Blūma spēli: beidzot izlaida tos dēmonus ārā 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlases uzvara pār Turciju (89:79) Eiropas čempionātā Stambulā ir visas KOMANDAS nopelns un kārtīga uzslava ir katram no 12 spēlētājiem. Patiess prieks par visiem, bet jo īpaši par Jāni Blūmu, kurš beidzot atrada savu metienu, trāpīja piecus trejačus, guva 17 punktus un apklusināja turku fanu pūli.

“Bija vajadzīgs, lai Jānis trāpa to pirmo metienu. Kad tas notika, jutu – viņam tā būs laba spēle. Bija sakrājies iekšā un visi zina, ka viņš var izdarīt tās lietas, ko var. Izlaida tos dēmonus beidzot ārā,” priecīgs par komandas kapteiņa sniegumu bija Kristaps Porziņģis.

Saistītie raksti

“Kļūdas bija, bet pie tādas atmosfēras tribīnēs, kopumā spēlējām ļoti mierīgi un izdarījām to, kas jāizdara. Diezgan labi tikām galā ar viņu presingu. Nemēģinājām uzreiz nobremzēt uzbrukumu, daudz izmantojām turku ķļūdas. Bija daudz labas piespēles, bija daudz metieni no augšas. Beigās rezultāts ir tāds kā gribējām. Eiropas čempionātā katra spēle ir svarīga, var teikt – uz izdzīvošanu vai nāvi. Prieks par uzvarām, bet pēc dienas vai divām būs nākamā spēle, kura atkal būs vēl svarīgāka. Atslābināties nevaram, ejam uz priekšu,” spēli komentēja 28 punktus guvušais Porziņģis.
– Pret Erdenu zem groza bija grūti spēlēt?
– Erdens? Nezinu, cik viņš sver. Liels, smags Erdens. Cīnījos, cik varēju. Uztraucos, lai sākumā nenosvilpj liekus sodus. Centos spēlēt ar rokām augšā. Visas spēles garumā grūti neuzvilkties par sīkumiem. Bija skaidrs, ka spēles laikā būs arī lietas, kuras nevaram ietekmēt.
– Par savaldību – bijāt īpaši piedomājuši un gatavojušies?
– Mums ir daudz pieredzējuši spēlētāji. Tas pats Jānis Blūms šādās spēlēs ir tik daudz bijis. Tiesneši kļūdās visur. FIBA spēlēs gan varbūt vairāk kā citur. Mēs arī kļūdāmies. Jānis bišķīt nomierināja ar savu pieredzi..
– Vai šodien bija skaļākā arēna, kādā esi spēlējis?
– Nē, kad ar Sevilju Spānijas čempionāta izslēgšanas mačos spēlējām Valensijā, bija trakāk. Tomēr arī šeit bija lieliska atmosfēra.

Spēles Stambulas “Fenerbahce” arēnā vēroja 10323 skatītāji, visa mača garumā parsevi tribīnēs lika manīt arī apmēram trīs simti Latvijas izlases līdzjutēji. Paldies viņiem par atbalstu!

LA.lv