Kultūra
Māksla

“Prado 12 raksturi” – šogad apmeklētākā izstāde Latvijā. Mecenāti kaļ jaunus plānus 16

Publicitātes foto

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” noslēgusies izstāde “Prado 12 raksturi”. Izstādi, kā arī ar to saistītās izglītības programmas un citus pasākumus laikā no 26. marta līdz 16. jūlijam kopumā apmeklējuši 75 014 skatītāji. Tādējādi “Prado 12 raksturi” kļuvusi gan par apmeklētāko izstādi mākslas muzeja “Rīgas Birža” vēsturē, gan arī par apmeklētāko izstāde Latvijā šogad, pavēstīja komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Rīdziniekiem un Rīgas viesiem izstādē bija iespēja skatīt Paolo Veronēzes (1528-1588), Antonisa van Deika (1599–1641), Pītera Paula Rubensa (1577-1640), Bartolomē Estebana Muriljo (1617-1682), Fransisko de Gojas (1746–1828) u.c. autoru veidotos sieviešu portretus. PRADO kolekcijas izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei, un tā ideju ir izlolojis Boriss Teterevs.

“Mēs no sirds esam pateicīgi saviem sadarbības partneriem par atsaucību! Ja varētu pārfrāzēt – tā bija kā spēle augstākajā līgā, kur profesionalitātē netika dota ne vismazākā atlaide. Strādāt ar Prado muzeju nozīmēja strādāt tāpat kā Prado muzejam. Tādi ir viņu noteikumi. Lai arī spēku samēri ir nesalīdzināmi, mēs to paveicām,” komentē Mākslas muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece.

Savukārt mecenāti Boriss un Ināra Teterevi norādījuši, ka skatītāju interese ir labākā motivācija turpināt darbu, un jau šobrīd tiekot apsvērtas idejas par nākamajiem mākslas notikumiem.

Izstādes laikā noritējušas 165 grupu ekskursijas un 54 izglītojošas nodarbības. Dažādos ar izstādi saistītajos notikumos – radošajās darbnīcās, lekcijās, ekskursijās, un izglītības programmās – piedalījās ap 5000 apmeklētāju. Izstādes laikā notika arī sarunu cikls, kurā viesojās dažādu jomu eksperti. Sarunu ciklu “12 piektdienas vakaru personības” varēja vērot arī tiešraidēs internetā, kur tos kopumā noskatījās ap 20 000 interesentu.

LA.lv