Latvijā
Sabiedrība

Premjere uzsver mērķi līdz 2018.gadam Latviju padarīt par sakoptāko valsti pasaulē9

Foto – EU

Valdība ir uzstādījusi mērķi, lai līdz valsts simtgadei 2018.gadā Latvija būtu sakoptākā valsts pasaulē, ceturtdien starptautiskajā vides aktīvistu un talku organizatoru konferencē “Cilvēks un tā ietekme uz Planētas veselību” uzsvēra Latvijas premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Lai mērķi sasniegtu, valdība ir pieņēmusi lēmumu par zaļo publisko iepirkumu, kas veicinās veselīgas pārtikas lietošana, dabīgo materiālu lietošanu un zaļo domāšanu kopumā. Tāpat tiks sagatavota klimata pakete, kuru prezentēs pasaules klimata konferencē Parīzē rudenī.

Vides aizsardzības ministrs Kaspars Gerhards (NA), atklājot konferenci, atzinīgi vērtēja faktu, ka vides jautājumi ir pacelti nacionālā līmenī, un norādīja, ka, piemēram, viedoklis par atkritumu pārstrādi ir kardināli mainījies un “tagad uz visu skatās kā uz vērtīgām izejvielām, kuras var pārstrādāt un atgriezt ekonomiskā apritē”. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka fokusam jāmainās uz to, ka šķirošanai jāsākas pirms atkritumu nonākšanas izgāztuvē.

Jau ziņots, ka no 18. līdz 21.februārim Rīgā pulcējas pasaules vides aktīvisti un talku organizatori konferencē “Cilvēks un tā ietekme uz Planētas veselību”, kopumā vairāk nekā 150 dalībnieku no 45 valstīm.

Rīgā pirmo reizi norisināsies tik vērienīgs vides sakopšanai veltīts pasākums, kura laikā dalībnieki no dažādām Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Dienvidamerikas valstīm iepazīsies ar Latvijas pieredzi, organizējot “Lielo Talku” vairāku gadu garumā.

Konferences dalībnieki ne tikai diskutēs par tādām tēmām kā globālā atkritumu problēma un jūras piesārņojums, bet arī mācīsies, kā veidot veiksmīgas vides aktivitāšu kampaņas un lauzt stereotipus.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Rīta agrumā Rīgas pils tornī paceļ Baltijas valstu karogus
7 stundas
GS
Gundega Skagale
Latvijā
Kārlis labprāt uzzinātu to cilvēku vārdus, kas stāvēja līdzās. Varbūt kāds atpazīst?
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Kuzņecovs pasaules čempionātā, kur spēlēja arī pret Latviju, lietojis kokaīnu
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Rīgā nav ievērības cienīga pieminekļa “Baltijas ceļam”
52 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
6 stundas