×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. augusts, 2014
Drukāt

Premjere: Vācija varētu atbalstīt ceļu un kazarmu būvniecību (4)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Vācijas paustais atbalsts militārās infrastruktūras izveidošanai Baltijas valstīs varētu būt saistīts ar ceļu, nolaišanās laukumu, kazarmu būvniecību, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes”, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjere norādīja, ka šos jautājumus tālāk risinās attiecīgās ministrijas. “Mēs protams nerunājām – cik, kā un kas notiks – priekšā ir NATO samits Velsā, kur tiks konkretizēti vairāki jautājumi,” teica Straujuma. Premjere arī paskaidroja, ka Vācijas kanclere Angele Merkele vizītē Latvijā piekritusi gan palīdzēt izveidot infrastruktūru militārām vajadzībām, gan arī manevros un mācībās iesaistīt Vācijas karavīrus.

Straujuma atklāja, ka gaidāmajās militārajās mācībās Latvijā, Lietuvā un Polijā jau piedalīsies noteikts skaits Vācijas karavīru.

Jau vēstīts, ka vizītē Latvijā Merkele pavēstīja, ka NATO līguma 5.pants nav tikai teorētiska vienošanās un ir jābūt gataviem to īstenot. Merkele uzsvēra, ka saprot Latvijas un citu Baltijas valstu iedzīvotāju raizes. “Tas, ko mēs NATO līgumā esam vienojušies – 5.pants – tā nav tikai teorētiska vienošanās. Tā ir vienošanās, kas vajadzības gadījumā ir jāīsteno. Mums ir tam jāsagatavojas,” sacīja Merkele .

“Mums ir jārada priekšnosacījumi, lai vajadzības gadījumā spētu ātri reaģēt,” sacīja Merkele . Veidi, lai to panākt – kopīga militāru manevru organizēšana, kuros aktīvi piedalīsies arī Vācija, kā arī militārās infrastruktūras attīstīšana Baltijas valstīs. Šie aspekti tiks pārrunāti NATO samitā septembrī un Vācija ir gatava sniegt savu ieguldījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. das Ferkel- sivēns. Maigi teikts attiecībā uz šo dāmu.

  2. —–Tas, ko mēs NATO līgumā esam vienojušies – 5.pants – tā nav tikai teorētiska vienošanās. Tā ir vienošanās, kas vajadzības gadījumā ir jāīsteno. Mums ir tam jāsagatavojas—-
    ——-
    Tātad līdz šim Ferkele tam nebija gatava?

  3. Lai vieglāk iebraukt un uzturēties Latvijā Krievijas neierobežotajam kontingentam. Te nu lien laukā Ferkeles austrumvācietes būtība. Sei bereit, Ferkel! Immer bereit, Herr Putin.

  4. KAZARMU BUVNIECIBA-SKAN DIEZGAN BAISI

Draugiem Facebook Twitter Google+