×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Premjers: NA pieprasa papildu piecas štata vienības Kultūras ministrijā

Foto - LetaFoto - Leta

Nacionālā apvienība (NA) pieprasa papildu piecas štata vienības Kultūras ministrijā (KM), otrdien pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).

“Jautājums izskatīšanai nākamajā nedēļā ir saistībā ar Nacionālās apvienības pieprasījumu pēc papildu piecām štata vienībām Kultūras ministrijā saistībā ar mediju uzraudzību. Tas ir jautājums ne tikai par budžetu, bet diskusijas jautājums,” viņš teica.

NA pirmdien oficiāli izvirzīja Daces Melbārdes kandidatūru kultūras ministres amatam. Premjers pastāstīja, ka par viņas kandidatūras izvirzīšanu koalīcijā panākts atbalsts. “Prognozējams, ka ceturtdien pēcpusdienā plenārsēdē Melbārdes kundzi apstiprinās amatā,” viņš sacīja.

Savukārt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) uzsvēra, ka priekšlikums nākamā gada budžeta otrajam lasījumam par KM Mediju politikas departamentu nācis no komisijas, nevis NA.

“Priekšlikumu atbalstīja visu frakciju pārstāvētie deputāti. Darbs pie departamenta projekta izstrādes sākās jau pavasarī,” paskaidroja Mūrniece.

Viņa norādīja, ka departamentā plānotas četras štata vietas – trīs juriskonsulti un viens eksperts.

“Latvija ir vienīgā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā nav nevienas institūcijas, kas ir atbildīga par mediju politiku. Protams, ir Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, bet tās kompetence ir šaura un ierobežota. Žurnālistiem jānodrošina tiesiskā aizsardzība, jādefinē gan mediji, gan viņu tiesības,” uzskata Mūrniece.

Eiropas Savienības pieredze rāda, ka departamentu vislabāk veidot tieši KM, norādīja komisijas priekšsēdētāja, jo nozares ministrija spētu noteikt gan uzdevumus, gan pienākumus, gan arī atbildību visām iesaistītajām pusēm.

Mediju politikas struktūrvienības uzdevums būtu informatīvās vides stratēģijas izstrāde, attīstīšana un koordinācija, priekšlikumu un pasākumu izstrāde mediju normatīvās bāzes, mediju vides un informatīvās vides attīstīšanai.

Departaments nodrošinātu vārda un uzskatu paušanas brīvību, sociāli nozīmīgas informācijas vispārēju pieejamību un netraucētu brīvas, demokrātiskas diskusijas uzturēšanu un attīstību, līdzsvarotu un ilgtspējīgu mediju tirgus attīstību Latvijas interesēs, Latvijas informatīvās vides tiesiskā regulējuma atbilstību Eiropā pieņemtajiem standartiem un Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūrai, nepieļautu naida runas izplatīšanu, aicinājumus uz vardarbību mediju vidē un nodrošinātu patērētāju, īpaši bērnu un pusaudžu, tiesību aizsardzību medijos, ņemtu vērā informatīvo tehnoloģiju attīstības radītās iespējas un draudus.

Jau vēstīts, ka premjers 16. septembrī atbrīvoja no amata kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi un aicināja NA izvirzīt jaunu kandidātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+