×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Premjers pagaidām neprasīs Bordāna demisiju (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās) un jaunievēlētais tieslietu ministrs Jānis Bordāns atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Saeimas ārkārtas sēdes par uzticības izteikšanu tieslietu ministra amata kandidātam.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nolēmis pagaidām neprasīt tieslietu ministra Jāņa Bordāna demisiju, portālu “LA.lv” informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Premjers ceturtdien pēc tikšanās ar Bordānu un pēc tam ar nacionālās apvienības “VL-TB/LNNK” (NA) politiķiem žurnālistiem klāstījis, ka Bordāna demisija pagaidām netiks prasīta, jo šobrīd ir būtiski īstenot Bordāna pieteiktās un uzsāktās reformas tieslietu jomā.

Visdrīzākajā laikā tiks veidota darba grupa, lai vienotos par konkrētiem reformu īstenošanas termiņiem. Tikai pēc reformu realizēšanas varēs atgriezties pie jautājuma par jauna – NA tīkama kandidāta iecelšanu tieslietu ministra amatā, skaidroja Panke.

Savukārt NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēris, ka  atbilstoši koalīcijas līgumam NA ir uzņēmusies atbildību par tieslietu un kultūras jomu. Patlaban valdības vadītājs nav gatavs nodrošināt šo pārstāvniecību, bet vien piedāvā par to diskutēt pēc laika, vēsta LETA.

NA premjera izvēli respektē, tomēr koalīcijas līgums un pamati, uz kuriem veidota šī valdība, pašlaik nav spēkā, uzsvēra Dzintars. Viņš sacīja, ka NA pārstāvniecību valdībā turpinās ar kultūras ministri. NA neplānot rosināt Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu Bordānam.

Savukārt  NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis BNS norādījis, ka turpmāk katru lēmumu NA vērtēšot atsevišķi, līdz ar to uz vienotu atbalstu un nostāju no apvienības puses koalīcijā esošās partijas nevarot rēķināties. Vienlaikus gan NA koalīciju nepametīšot un turpināšot “strādāt valsts labā”.

Jau ziņots, ka par dalību jaunas partijas veidošanā NA 1.novembrī izslēgusi Bordānu. NA vienlaikus arī vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru.

Likums paredz trīs iespējas, kā ministrs var tikt atbrīvots, – atkāpjas pats, Saeima ministram izsaka neuzticību vai ministru atbrīvo premjers. Bordāns no amata atkāpties atteicās.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ministrs J.Bordāns ir viens no SAKARĪGĀKAJIEM Tieslietu ministriem… 1) Izgaismoja maksātnespējas administratoru nelikumības…Vai tas ir normāli, ka LM bankrotē- pasludināta maksātnespēja, bet maksātnespējas admins algā saņem 10 000 mēnesī??? 2) LV ir 200(!!!) šķīrējtiesas, bet Eiropas valstīs tikai …pāris … Lai ministrs J.Bordāns strādā!

 2. Paldies Tev nodevēj Dombrovski! Atbildēt

  Shēma triviāli vienkārša. Vienotība – sieva (piedodiet – bāba), izvārtījusies pa visiem ciema pakšķiem, beidzot mēģināja būt kārtīga, atcerējās par to, ka kaut kur ir Latvija, un „maza, zaglīga tautiņa, kas dzīvo kokos un ēd sēnes”… , turpināt to ignorēt (zaglīgo tautiņu, sūdabrāļus, reņģēdājus utt.) arī kļuva bailīgi, pēc kopīgi (SC, ZZS, Vienotības un citu fašistu ievēlētā kārtīgā Primakova audžudēla Bērziņa ievēlēšanas par Prezi, „zaglēni” sāka spirināties.) Iztaisīja „zatleriešus”, kuriem „bērzoviki” paguva „piešpricēt” pietiekami daudz savējos. Viss būtu labi. Kā par nelaimi, NA beidzot atkratījās no Dobeļa, kurš gadiem ilgi „žirinovskēja” Latvijas un Pasaules politikā un katru mīļu brīdi, visādās tautu valodās apliecināja, ka NA ir „fašistoīda idiņu kompānija”. Pēkšņi nācās rēķināties ar NA.
  Ilgi Dombrovskis mums rādīja cienījamu ģīmi – kā teica Tautas māksliniece Kantaine – „… lācēns, bet mīlīgs”. Bet Dombrovskis, pazaudējis Dobeli, izkrita no bērnu ratiņiem, un bija spiests mācīties pats staigāt. Tas nu bija par daudz, šitādu nekaunību. Līdz tam Zaķis, Āboltiņa, Kalniete, Ēlerte pastūma ratiņus vajadzīgajā virzienā, viss bija O.K. Šis tik klusē, „bet karavāna iet tālāk”. Pašam staigāt… : „Cūcība”. Tad vēl viskas maisās pa kājām, klupieni, zilumi… Vienas nepatikšanas.
  Mīļā LNO žagarizācija, pārvērtās par žagargeitu. Cūcība! Grendi nost!
  NA bažījas par Latvijas izdāvināšanu (AKaralistē pilsonība par 1 000 000, Maltā – 650 000, Latvijā – 50 000. Kaut kā lēti, kaut kā bez pašcieņas, biedri Dombrovski). D. sola padomāt, bet sarunā ar B., ka tas atsviež…
  Vienotībnieks Bordāns – mūsu zēns, nelaimē nepametīs…, uz atvadām vēl pasaules presei „nojauca uzvarnieku pieminekli”, lai tagad NA atmazgājas, ja var. Prīmā! Tādu noņemt no Ministērijas? „Neesiet naivi, NA plukatas! Vārna vārnai, acī neknābj!”
  NA gribēja „nemirstīgo stendzinieku” izņemt no Latvija Valsts Budžeta. „Piga Jums kungi”, kurš „idiņš” tad rakstīs programmas SC, ZZS, Vienotībai un vēl dažiem vecajiem „jaunpienācējiem”. SC labi, tiem palīdz Maskava, ZZS – paaats Lemberga kungs, kāpēc Vienotībai būtu viss jāraksta un jākārto pašai? Muļķības! Budžetu Stendzeniekam! Cieti!
  NA – tas mūžam par Latviju norūpējies Tēvs. Savu bērnu (Latvijas Tautas) labā pacieš daudz… gan „sievas” melus, neuzticību, viltu, zādzības, sānsoļus un dažu mājās pārnestu slimību. Par bērniem rūpe. Paldies NA. Bez Jums…, bet labāk tādus murgus neiedomāties.

 3. Te ļoti daudzi slavē Dombrovski, bet es gribu iemest akmeni viņa dārziņā, jo Dombrovskis ar Vienotību ir par to, lai ārzemnieki iegādājoties Latvijas nekustamos īpšumus saņem UA Latvijā, tas ir viņa ģimenes biznes, šāda darbība ir noziegums pret Latvijas pamatiedzīvotājiem iegūst bankas, baķieri jau tā bagātakie cilvēki Latvijā, dažšs vēl pamanās banku aptīrīt, ciešs cilvēki, spekulanti uz šo NI iztirgošanu uzdzīvojas. Tā, kā 100% šoreiz atbalstu NA. Man ir pārliecība, ka Bordāns ir Vienotības ieliktenis NA, šādus ielikteņus Vienotība sasprauda arī RP. Gribu lai cilvēki atvērtu acis, sevišķi rīdzinieki vienreiz jau tiem bija aizvērtas acis, kad tie aizgāja balsot par Ušakova, Amerika antilatvisko tandēmu. paskataties paši, kā spekulanti tagad sarsījušies Bordānu aizstāvēt un slavēt Dombrovskis malacis TUA došana par NI ir un būs. un pieprasa arvien vairāk atļaujas.

 4. nekam neder dombrovskis, slikts lēmums.

 5. Un skat.virsrakstu) ļoti pareizi darīs. Ministru kabinets nav bērnudārza smilšu kaste!

 6. Paldies premjeram par pareizu lēmumu valsts interesēs.

 7. nacionāļi sevi ir diskreditējuši ar šo,īstenībā sevi ‘norakuši”…neko darīt,tā mazpamazām tīrās to partiju rindas

 8. nost ar nacionāļiem; lai dzīvo Vienotība, tautu draudzība un Saskaņa! Dombrovskis malacis!

 9. Visu cieņu Bordāna kungam
  Arī Dombrovskis šoreiz malacis!

 10. NA šantāžas nes “augļus”. Pārshēmojušies un pāršantažējušies. Nevar taču ilgi tādus kašķus paciest, kas, slēpjoties aiz nacionāliem saukļiem, kalpo savām merkantīlām interesēm!
  Izskatās, ka viņi no koalīcijas prom neies, bet turēsies pie tās kā “sūds pie kalta rata”.
  Ik pa brīdim taisot smaku!

 11. Malacis Dombrovskis!

Draugiem Facebook Twitter Google+